Eva Zatković je bila s 23 točkami najučinkovitejša igralka tekme, imela je zelo zgledno (58-odstotno) učinkovitost v napadu. Foto: www.alesfevzer.com

Dvoboj je trajal dve uri in 10 minut, v prvih dveh nizih pa ni kazalo, da bomo spremljali razburljiv zaključek in peti niz, saj je kamniška ekipa z učinkovitim napadom (v glavni vlogi je bila Eva Zatkovič) zlahka prišla do vodstva z 0:2, potem ko so gostiteljice v uvodnih nizih osvojile le 28 točk.

Finalna serijna med Calcitom Volleyjem in Novo KBM je bolj izenačena, kot je bilo pričakovati. Foto: www.alesfevzer.com

Toda slika se je nato močno spremenila. Varovanke Sama Miklavca so na krilih Danijele Džaković (10 točk v tretjem nizu) in Mirte Velikonje Grbac (skupaj 20 točk) zaigrale mnogo bolje, Calcitu pa se je ustavilo v napadu. Tretji niz je Nova KBM dobila celo na 15, četrtega na 21.

V odločilnem nizu je bilo vseskozi izenačeno. Nova KBM je zadnjič vodila pri 10:9. Kamničanke so izkoristile tretjo zaključno žogo. Eva Zatković, s 23 točkami najučinkovitejša igralka obračuna v dvorani Lukna, je z uspešnim napadom Calcitu priborila 15., 16. in odločilno 17. točko.

Tretja tekma, na kateri bi lahko igralke Calcita Volleyja že ubranile naslov (ekipi igrata na tri zmage), bi morala biti v četrtek v Kamniku, a bo zaradi novih omejitvenih ukrepov, ki jih je v nedeljo sprejela slovenska vlada, verjetno preložena.

Odbojkarice Calcita znova dobile tesno končnico
Moška finalna serija do nadaljnjega prekinjena

Zaradi okužbe v ekipi Merkurja Maribora in predpisane karantene za preostale igralce je druga finalna tekma državnega prvenstva med ACH Volleyjem in Merkurjem Mariborom, ki bi morala biti v torek v Ljubljani, preložena. Na prvi tekmi v Mariboru je ACH zmagal s 3:1.