Varovanci Sebastijana Škorca (na fotografiji Ahmed Ihbajri) v Ligi prvakov na šestih tekmah niso osvojili niza, kar pa je glede na moč tekmecev tudi precej pričakovano. Foto: www.alesfevzer.com

Prvi niz se je končal z 22:25 za goste, ki so servirali kar šest asov. Osvojili so uvodne štiri točke, Maribor pa je bil v nadaljevanju veliko bolj konkurenčen. Pri izenačenju na 22 so gledalci v Lukni (zbralo se jih je 700) že pomislili, da bi lahko državni prvaki prvič osvojili kakšen niz med evropsko elito, toda Lokomotiv Novosibirsk je osvojil tri točke zapored.

Precej podobno je bilo tudi v drugem nizu, ko je Maribor v finišu kljub zaostanku štirih točk (19:23) na 23. točki ujel Lokomotiv, toda v odločilnih trenutkih so bili gostje znova bolj zbrani.

V tretjem nizu (21:25) je Maribor vodil s 6:3 in 7:4, nato pa si privoščil nekaj črnih trenutkov in rusko moštvo je s šestimi zaporednimi točkami (za 13:20) ušlo predaleč. Dvoboj je trajal uro in 14 minut.

Šolska ocena evropske sezone? Alan Košenina: "Dobra trojka ali slaba štirica. Čeprav nismo osvojili niza, smo se veliko naučili!"

Škorc po koncu Lige prvakov: Otrok ne more iz prvega skočiti v deveti razred