Črnuče so v gosteh presenetile Salonit in zmagale z 1:3. Foto: OK Salonit Anhovo
Na dvoboju med Formulo Formisom in Alianso Šempetrom je odločal peti niz, ki so ga gostje dobile na 9. Foto: Formula Formis

Pri ženskah so odbojkarice Formule Formisa klonile pred šempetrsko Alianso. Rogožanke, ki so doslej izgubile le v prvem krogu, ko so dobro namučile prvakinje, Novo KBM Branik, v nadaljevanju prvenstva pa premagale tudi Calcit Volley, so morale tako po sedmih zaporednih zmagah priznati premoč tekmicam.

Šempetrčanke, pri katerih je Petra Vrhovnik nanizala kar 23 točk, po statističnih podatkih sicer niso bile boljši nasprotnik, a so bile v ključnih trenutkih srečanja bolj zbrane. Na drugi strani se varovanke Matevža Kamnika, pri katerih sta se s 23 oziroma 18 točkami izkazali Darja Eržen in Hana Tupikina, nikakor niso mogle sprostiti.

"Odigrale smo absolutno preveč nervozno. Ko smo igrale tako, kot smo se dogovorili, je igra stekla, a žal se prevečkrat nismo držale navodil," je povedala odbojkarica Formule Formisa Ana Pehnec.

Črnuče presenetile Salonit
Veliko razlogov za zadovoljstvo so v soboto imeli odbojkarji Črnuč, ki so v gosteh premagali Salonit Anhovo in Kanalcem zadali šele drugi poraz v letošnjem prvenstvu. Varovanci Marka Brumna so tekmece celotno srečanje z dobrimi začetnimi udarci spravljali v težave in prek razpoloženih Žige Donika, Davida Kumra, Bineta Slovnika in Nejca Uršiča zaključevali protinapade, omenjeni odbojkarji pa so prispevali še šest asov in 13 blokov.

Na drugi strani je Andrej Urnaut, ki ni mogel računati na poškodovanega Gregorja Basanežeja, nalet Ljubljančanov skušal prekiniti z odmori in menjavami, a tokrat v svojih vrstah ni našel razpoloženih igralcev, z izjemo Matica Vrtovca in Djordjeta Ilića.

Brez točk je ostal še en favorit, Calcit Volley. Mariborčani so na krilih Miomirja Crnjanskega in Alana Košenine, ki sta skupaj dosegla kar 40 točk, slovenskim podprvakom zadali še tretji poraz. Dogajanje na igrišču je nazorno opisal kamniški strateg Gašper Ribič:

"V končnici tretjega in četrtega niza, ko smo bili precej v ospredju, smo se vedli kot otroški vrtec, ki ni še nikoli odigral takšnih končnic, ne pa kot izkušena ekipa, ki je že prestala nekaj. S temi izkušnjami, ki jih imamo, in z ekipo, kakršno imamo, bi morali oba niza mirno pripeljati do konca, ne pa, da smo iz rok izpuščali priložnosti, ki so nas stale zmage. Ne želim se izgovarjati na utrujenost, ne glede na vse moramo takšne tekme odigrati na ravni, ki se od nas pričakuje."