V četrtek bosta znana še zadnja polfinalista. Foto: EPA

Gostitelji evropskega prvenstva so začeli silovito in po dobrih 40 minutah povedli z 2:0. Posebej dominantni so bili v drugem nizu, ko so nasprotnikom prepustili vsega 15 točk. Naši zahodni sosedje se niso predali in dobili naslednja dva niza. V odločilnem nizu je bilo izenačeno do 7:7, nato so si Rusi nabrali odločilno prednost in slavili s 15:10. Rusi so se s tem krog pred koncem drugega dela že uvrstili v sobotni polfinale.

V boj za odličja so se uvrstili tudi Španci, ki so s 3:1 odpravili Nemčijo. Zmagovalci letošnje evropske lige so na petih tekmah izgubili le tri nize, zanimivo je, da so jim enega v predtekmovanju odščipnili tudi Slovenci.

3:2 (21, 15, -20, -19, 10)

RUSIJA * 4 4 0 12:2 8 točk FINSKA 4 3 1 11:4 7 ITALIJA 4 2 2 8:8 6 BOLGARIJA 4 2 2 6:8 6 BELGIJA 4 1 3 4:10 5 POLJSKA 4 0 4 3:12 4

* - že v polfinalu, kamor napredujeta prvouvrščeni reprezentanci.