Calcit Volley je slabo odigral 2. in 4. niz, vseeno pa Krko ugnal s 3:1. Foto: Klemen Brumec

Po izenačenju na 1:1 je imel Salonit v tretjem nizu lepo priložnost, da zagreni življenje Mariborčanom, saj je povedel z 18:15. Pri gostih je takrat v igro na mesto Alena Šketa (izkazal se je predvsem v drugem nizu) vstopil Žiga Donik, ki je naredil dve napaki v napadu in Salonit je ušel na 21:17. Toda gostje so dobili šest od naslednjih sedmih točk, Rok Možič (s 25 točkami najučinkovitejši igralec tekme) je z uspešnim napadom izkoristil prvo zaključno žogo za vodstvo z 1:2. Še precej bolj napeto je bilo v četrtem nizu. Peterlin je z uspešno akcijo poskrbel za 23:21, kar pa ni bilo dovolj. Niz se je končal z 29:31, z blokom je ključno točko prispeval Miha Cafuta.

Poraz, ki nima posledic
Dan pozneje, v soboto, je odbojkarje Merkurja Maribora že čakal nov izziv, v Pliberku so (brez nekaterih nosilcev igre) odigrali zadnjo tekmo rednega dela Srednjeevropske lige. S 3:0 (19, 22, 21) je bila boljša Zadruga Dob, a četrti poraz čete Sebastijana Škorca v tem tekmovanju ne bo imel večjih posledic, saj so si že zagotovili nastop na zaključnem turnirju.

V Kranju nekaj napetosti le v zadnjem nizu
ACH Volley je v Kranju igral s Hišo na kolesih Triglav in zmagal z 0:3 (-18,-19,-24). V tretjem nizu so gostje popustili in Kranjčani so si z močnimi servisi priborili prednost z 8:5. Prvič na tekmi je Matija Pleško vzel minuto odmora, Köka pa je zamenjal Bošnjak. Ko je začel pri Kranjčanih delovati še prvi tempo, je njihova prednost znašala 11:6. Vse do vodstva 17:12 je Triglav narekoval ritem, toda v končnici se mu je zalomilo. Z blokom Bregantu je ACH izenačil izid na 21 in si kmalu priboril tudi zaključno žogo, ki jo je s svojo 19. točko v zmago spremenil Božidar Vučićević.

Jerončič jezen na svoje varovance
Calcit Volley je v Kamniku z nekoliko spremenjeno postavo Krko ugnal s 3:1, igra pa očitno ni navdušila trenerja Gregorja Jerončiča: "Pomembno je, da smo prišli do treh točk, toda pomemben je tudi način, kako smo do njih prišli, tega pa raje ne bi komentiral. Preprosto si ne bi smeli dovoliti, da igramo toplo-hladno. Prvi in tretji niz smo igrali dobro, drugega in četrtega pa pod vsako kritiko. Česa takšnega si ne smemo dovoliti."

Calcit Volley ima te dni naporen urnik, v sredo bo v Srednjeevropski ligi doma igral z avstrijsko ekipo UVC Holding Graz, v soboto ga v domačem prvenstvu čaka zahtevno gostovanje pri Merkurju Mariboru, dan pozneje pa v Srednjeevropski ligi še gostovanje v Pliberku pri Zadrugi Aich/Dobu.

Mladi Hočani v petem nizu strli Panvito Pomgrad
Štajersko-pomurski derbi med Hočami in Panvito Pomgrad se je končal s 3:2, potem ko so gostitelji zaostajali z 1:2, a so v četrtem nizu (končal se je na 14) zaigrali kot prerojeni. Korektor Pesti je bil nezaustavljiv, na koncu pa svojo bero končal s 30 točkami. V odločilnem nizu se mladi Hočani niso ustrašili pritiska in so na koncu z uspešnim napadom Tilna Pušnika slavili s 15:13.

"Ko pogledam, kdo vse danes v naši ekipi ni mogel igrati, je povsem jasno, da sem zadovoljen. Zadovoljen sem s pristopom in borbenostjo, predvsem pa z odgovornostjo, ki smo jo pokazali glede na to, kako izkušena ekipa nam je stala na drugi strani mreže. Gostje so na našo sprejemalsko linijo izjemno pritiskali, njihovi servisi so bili močni in natančni. To je na naše mlade sprejemalce, ti imajo vsega 16 in 20 let, naredilo vtis, a so se pod pritiskom obnesli," je povedal trener Hoč Jurij Čopi.

1. DOL (M): 18. KROG