Ljubljančani so v Murski Soboti tekmo proti Panviti Pomgrad začeli ležerno, v prvem nizu so bili blizu tega, da bi ga izgubili. Prekmurci so namreč v končnici vodili s 23:20 in 24:22, toda zadnje štiri točke so dosegli gosti, zadnji dve Mitar Đurić. V nadaljevanju so se branilci naslova vendarle zbudili in oba preostala niza dobili gladko. Za ACH je Jan Pokeršnik dosegel 15 točk, Matic Videčnik je prispeval štiri ase, pri domačih je 15 točk vknjižil Jakob Rojnik.

Kamničani v Kranju proti Triglavu niso imeli veliko slabih trenutkov. Njihova zmaga ni bila niti za trenutek vprašljiva, čeprav so domači v drugem nizu izničili začetno vodstvo tekmeca in pri izidu 14:12 edinkrat na tekmi povedli za dve točki. Toda po izidu 16:16 so Kamničanom dopustili sedem zaporednih točk.

Še najbolj izenačeno je bilo v Kanalu. Krka se je v prvih dveh nizih solidno upirala, a oba izgubila. Sam začetek tretjega niza je napovedoval, da bo tekme hitro konec, domači so povedli s 5:2 in 12:9, toda Dolenjci se niso predali. S petimi zaporednimi točkami so prišli do prednosti 14:12, po izenačenju na 15. točki pa so na servis Zlatka Pulka dosegli sedem zaporednih točk in si s tem podaljšali upanje. A v četrtem nizu so bile stvari spet na svojem mestu, brez težav so ga dobili Kanalci, pri katerih je Matic Vrtovec dosegel 24 točk. Pulko jih je za Krko prispeval 18.