Novogoričanke so zaostajale z 2:1 v nizih, a so nato izenačile in v odločilnem nizu povedle z 12:8. Mariborčanke so jih ujele pri 12:12, malo pozneje pa tudi povedle.

Iza Mlakar je bila z 31 točkami najučinkovitejša igralka tekme. Foto: BoBo

Štajerke so nato izkoristile peto zaključno žogo za zmago z 20:18. Odločilno točko je dosegla Iza Mlakar. Pri 17:16 so do zaključne žoge prišle tudi Novogoričanke, a je niso izkoristile. Mlakarjeva je bila z 31 točkami najučinkovitejša igralka tekme.

Obe ekipi sta večji del tekme točke osvajali v serijah. V prvem nizu so bili odločilni servisi Mlakarjeve, ki je s pomočjo bloka soigralk po izidu 9:9 poskrbela za šest zaporednih točk. Tekmice so nato zaostanek začele loviti, z blokom Tine Grudine prišle le na točko zaostanka (22:23). Mlakarjeva je svoji ekipi nato priigrala prvo zaključno žogo, po napaki domačih na servisu so izkoristile drugo za 25:23.

Mariborčanke lovijo tretji zaporedni, skupaj pa 16. naslov državnih prvakinj. Foto: BoBo

Podoben potek je imel tudi prvi del drugega niza, le da so do serije točk osvojile domače, ki so po zaslugi dobrih servisov povedle kar z 18:10. Gostje so se nato približale na 15:19, napaka Anastazije Bezsonove v protinapadu pa jim je spodrezala krila. Do konca niza (25:15) niso več osvojile točke.

Zato pa so tekmice povsem nadigrale na začetku tretjega niza, ko so na servis Ele Pintar povedle z 8:0. Domače so sicer vzpostavile ravnotežje, a po izidu 6:11 je sledila nova serija točk Mariborčank, po kateri domačega odgovora ni bilo več (10:25).

Vsaj v tretjem nizu, v četrtem pa so bile spet tiste, ki so narekovale ritem. Povedle so z 10:6, nato vodile že z 18:13. A igralke Nove KBM Branika se niso predajale, na 19. točki so domače ujele, sledila je napeta končnica. Po izidu 23:23 je Primorkam prvo zaključno žogo priborila Lana Ščuka, blok Aniti Sobočan pa je pomenil izenačenje na 2:2 (25:23).

Druga tekma bo v torek v Mariboru. Igrajo na tri dobljene tekme.