Maribor je zdrsnil na 2. mesto lestvice, v vodstvu pa je ACH Volley, ki je gladko s 3:0 odpravil Črnuče. Ljubljančani so v štirih krogih oddali le en niz.

Mariborčani so v Anhovem izgubili prvi niz s 25:21, nato pa naslednje tri dobili na 18, 16 in 18. Pri prvakih je 24-letni libijski korektor Ahmed Ikhbayri dosegel 23 točk, daleč največ v štajerski zasedbi, 14 pa sprejemalec Roland Gergye, 28-letni madžarski reprezentant.

"V prvem nizu smo prikazali dobro igro, v nadaljevanju pa nismo uspeli ohraniti koncentracije. Odločilo je boljše izvajanje začetnih udarcev gostov," je povedal trener Salonita Rade Dačović.

Na tretjem mestu je Salonit Anhovo s šestimi točkami, kolikor jih imata tudi Calcit Volley in Panvita Pomgrad. Prekmurci so proti Kamničanom, aktualnim pokalnim prvakom, doma izgubili z 1:3 (-19, -19, 24, -23).

"Fantje so pokazali pravi obraz, tudi ko je bilo težko," je bil zadovoljen trener kamniške ekipe Matija Pleško, medtem ko je njegov kolega na klopi Panvite Dejan Fujs izpostavil, da je imela Panvita spet težave z začetkom tekme, ki jih niso znali pravočasno rešiti: "To smo prenesli še v drugi niz, kjer nismo igrali na ravni, tako kot znamo. In zato se nam v četrtem nizu ni izšlo, da bi tekmo podaljšali v peti niz. V četrtem nizu smo namreč sami zapravili priložnost za zmago."

V sredo se bosta v vnaprej odigrani tekmi 8. kroga v Mariboru pomerila Merkur in Calcit.

Do spremembe v vodstvu je prišlo v ženskem državnem prvenstvu. Po zmagi nad Krimom s 3:0 zdaj vodi mariborska Nova KBM Branik, ki ima boljše razmerje v nizih od drugouvrščenega SIP Šempetra. Ta je s 3:2 premagal Gen-I Volley, ki je prišel do prve točke v letošnjem prvenstvu.