Lana Ščuka in Tina Grudina sta znova navdušili. Foto: OZS

Slovenke po štirih tekmah v skupini A ostajajo neporažene, saj so tekmicam, Argentinkam, Dominikankam, Kitajkam in Tajkam oddale le en niz. V petek je na sporedu še obračun z Egiptom, ki se bo v Stožicah začel ob 20.00.

Slovenske odbojkarice so začele zelo dobro in s prodornimi napadi in protinapadi povedle z 12:4. V nadaljevanju je nekoliko popustila zbranost. Po treh zaporednih točkah nasprotnic je bil v odmor primoran Chiappini, po njem je sledil še blok tekmic za 12:8. Morijeva je niz Tajk prekinila z varanjem, Grudina je dodala as za 14:8, zmago našim pa so omogočile tekmice z novo napako (15:8).

Tajke so v drugem nizu povedle z 11:9 in si priigrale tri zaključne žoge (14:11), a sta Pahorjeva in Sobočanova z dobrimi obrambami omogočili protinapade, Planinščeva je dobro servirala, Mlakarjeva pa je bila uspešna v zaključkih za zmago s 16:14.

Odpor Tajk je bil strt, tretji in četrti niz so Slovenke dobile s 15:10.