ACH Volley tudi po osmi tekmi ostaja brez zmage v Ligi prvakov v gosteh. V elitnem evropskem tekmovanju nastopa tretjo sezono. Foto: EPA
Andrej Flajs
Andrej Flajs poskuša spraviti žogo mimo poljskega bloka. Foto: EPA
Ramon Gato
Ramon Gato ni mogel preprečiti poraza ACH-ja. Foto: EPA
Groningen slavil v Kranju

Tekma je trajala skoraj dve uri in pol. Prvi niz so Blejci izgubili z 21:25, drugega in tretjega pa dobili s 25:22 in 28:26. V četrtem so bili spet boljši Poljaki s 25:14. V odločilnem petem nizu so slovenski prvaki morali priznati premoč s 14:16, potem ko so že vodili z 9:6 in 11:9.

Gostitelji so naredili preobrat in povedli s 14:12, čeprav se varovanci Glenna Hoaga niso dali in še izenačili na 14:14, pa so v nadaljevanju domači odbojkarji vendarle izkoristili tretjo zaključno žogo za zmago.
Prevečkrat dovolili Poljakom, da se vrnejo v igro
Začetek tekme je bil v znamenju napak pri servisih, ker so jih več napravili poljski podpravki, pa so dolgo vodili Blejci. Ramon Gato nato ni našel poti, da pošlje žogo mimo bloka v polje in Poljaki so s tremi zaporednimi točkami prišli do izenačenja. Slovenskim prvakom je še uspelo povesti z 20:18, potem pa so začeli nizati napake in do konca niza osvojili le še točko.

V drugem nizu so se hitro zbrali in vodili s 16:10. Poljaki so se najbolj približali na 19:21, toda gostje so jim vrnili z vodstvom s 24:20 in izenačenjem na 1:1. V tretjem nizu so bili spet ves čas v prednosti, a iz rok izpustili visoko prednost in izkoristili šele šesto zaključno žogo.

27 točk Venna ni zadostovalo
Gorenjci so v nadaljevanju popustili in četrti niz je bil povsem v znamenju gostiteljev. V "tie-breaku" je najboljši igralec tekme v blejskih vrstah, Estonec Oliver Venno (27 točk), še naprej blestel pri servisih in bil najbolj zaslužen za vodstvo z 9:6, a to ni zadostovalo za premierno zmago ACH Volleyja v gosteh v Ligi prvakov. Dveh točk se je veselilo 4.000 domačih navijačev, ki svoje varovance letos prvič spodbujajo v elitnem evropskem tekmovanju.
Prihodnjo sredo v dvorano Tivoli prihaja Istanbul, ki je na prvi tekmi skupine F gladko s 3:0 premagal Paris Volley.

Andrej Flajs: "Po taki tekmi ne moremo biti najbolje razpoloženi. Imeli smo občutek, da smo blizu, toda neprepričljivih Poljakov nismo znali spraviti na kolena. Za začetek lige smo prikazali dobro igro, čeprav so bili spet prisotni nihanja in padci koncentracije, ki so na koncu odločili zmagovalca. Res je škoda, da nismo poškodovanih in bolnih Poljakov premagali. Element, v katerem so bili oni boljši, je bila obramba. Mi v njej nismo bili na pravi ravni. Verjamem, da nesrečni poraz ne bo pustil posledic. V Tivoli naslednji teden prihajajo kakovostni Turki, toda s še boljšo igro in s pomočjo gledalcev jih lahko premagamo."