ACH Volley je to sezono dobil vseh 28 tekem v slovenskem državnem prvenstvu, na vseh
ACH Volley je to sezono dobil vseh 28 tekem v slovenskem državnem prvenstvu, na vseh "frontah" pa 55 od 56. Foto: www.alesfevzer.comFoto: www.alesfevzer.com

Nikola Gjorgiev je bil z 18 točkami znova najučinkovitejši pri ACH-ju, ki, potem ko mu je lani naslov speljal Merkur Maribor, letos ni imel nobenih težav na domačem prizorišču, saj je zmagal na vseh 28 tekmah slovenskega prvenstva. V prihodnji sezoni ga čaka nastop v Ligi prvakov, vprašanje pa, ali še naprej z zelo uspešnim trenerjem Mladenom Kašićem ... Kamniška ekipa utegne biti precej prevetrena in morda tudi z nižjimi cilji kot zadnja leta, ko si je zelo želela do četrtega naslova prvaka, vendar se ni izšlo.

ACH povedel s 15:7
V prvem nizu je imel ACH lahko delo (24:19), odličen je bil predvsem Nikola Gjorgiev (sedem točk). Zadnjič je bilo izenačeno pri 2:2, po seriji treh ljubljanskih točk (11:7) pa je Matija Pleško zahteval minuto odmora. Alen Šket in Matic Videčnik sta nato postavila previsok blok, Vuk Todorović je serviral as, sledila je še napaka Mitje Gasparinija in pri 15:7 ni bilo več dvoma, kdo bo dobil uvodni niz, v katerem je lahko Calcit Volley (namesto Gasparinija je kot korektor v igro vstopil mladi Nik Mujanović) le še malo popravil vtis.

V drugem nizu Calcit še najbolj konkurenčen
Drugi niz je imel drugačno dinamiko, a isti razplet. Gostje so povedli z 0:3, ACH Volley pa si je prvo vodstvo (18:17) priboril po nizu štirih točk. V zaključku je ACH z učinkovito blok-obrambo vidno prevladoval, niz se je po bloku, ki ga je ACH-jeva obramba postavala ob akciji Gasparinija, končal na 20.

ACH ves čas nadzoroval tekmo
Tretji niz je ACH odprl z vodstvom s 5:1. Kamničani so s štirimi zaporednimi točkami za znižanje na 10:9 le za nekaj trenutkov "zapletli" niz, saj je ACH takoj odgovoril z isto mero in povedel s 13:9. Prednost ni več padla pod dve točki, na koncu pa so oranžni zmaji izkoristili prvo od treh zaključnih žog. Dvoboj je trajal uro in 20 minut.

ACH Volley brez poraza osvojil naslov državnega prvaka

Kašić: 54 zmag na 55 tekmah je nekaj težko ponovljivega
"Ne bi si mogel želeti lepšega zaključka resnično fenomenalne sezone, ki je za nami. Odigrati 55 tekem in na 54 tekmah zmagati je nekaj težko ponovljivega, zato se morda še ne zavedamo, kaj vse nam je v letošnji sezoni uspelo. Imam izjemno ekipo, na katero sem zelo ponosen," je povedal trener ACH Volleyja Mladen Kašić.

"V napadu smo bili precej slabo razpoloženi, je pa imel prste pri tem tudi nasprotnik in preprosto je bilo to premalo, da bi lahko premagali Ljubljančane. Ob tako povprečnem napadu smo naredili še 14 neposrednih napak v napadu, kar je absolutno preveč, na drugi strani so jih domačini le šest, hkrati pa smo dobili še deset blokov. Potem ko smo bili večinoma v točkovnem zaostanku, je bilo težko loviti Ljubljančane, pri katerih tudi ni bilo kakšnega presežka, je bil pa spet Nikola Gjorgiev v svojem elementu. Ni kaj, na kratko povedano, proti nasprotniku smo streljali s premalo smodnika," je poudaril trener Calcita Matija Pleško.