Grupa Azoty Kedzierzyn-Kozle se veseli svoje druge zmage v najmočnejšem klubskem tekmovanju pod okriljem Evropske odbojkarske konfederacije in ostaja edino poljsko moštvo s to prestižno lovoriko. Foto: CEV
Poljaki so imeli izjemne navijače, od prve do zadnje minute so glasno navijali. Foto: MMC RTV SLO/T. O

Poljski prvak Zaksa je v finalu po uri in 36 minutah s 3:0 (22, 20, 30) premagal Trentino.

Poljaki so zmago dosegli z zbrano igro v končnicah nizov. Vse do njih je bil rezultat negotov. V tretjem nizu so sicer serijsko zapravljali zaključne žoge, niz se je končal na 30.

Odločil je napad, v katerem so bili Poljaki učinkovitejši, izkazal se je predvsem Kamil Semeniuk, dosegel je 27 točk.

Trentino, ki je imel v zadnjem nizu pri 24:23 priložnost za osvojeni niz, ostaja pri treh evropskih naslovih, to je bil sicer njegov šesti finale.

Veselje Turkinj na odločilni tekmi. Foto: CEV

V Ligi prvakinj so, prav tako v razprodanih Stožicah, slavile odbojkarice VakifBanka iz Carigrada. Turške prvakinje so s 3:1 (22, 21, -23, 21) premagale Imoco Volley Conegliano in mu tako odvzele evropsko krono.

Turkinje so v Stožicah premagale branilke naslova

Turkinje so na izenačeni tekmi zadale Italijankam prvi poraz v Ligi prvakinj po 26 zaporednih zmagah v zadnjih treh sezonah. Izkoristile so veliko število napak v italijanski vrsti.

S 23 točkami je bila pri zmagovalkah najučinkovitejša Brazilka Gabriela Braga Guimaraes, 19 jih je prispevala Švedinja Isabelle Haak. Pri Coneglianu jih je Paola Ogechi dosegla kar 39, tudi štiri z asi, toda to njeni ekipi ni zadostovalo za četrti naslov.