Nova KBM Branik je drugič v treh dneh s 3:0 premagala Sip Šempeter, v finalu pa bo izzvala kamniški Calcit Volley, ki je v letošnji sezoni močnejši, a zdaj so Mariborčanke močnejše za Moniko Potokar. Foto: OZS

Nova KBM je tako kot v soboto v prvenstvu brez izgubljenega niza ugnala Sip Šempeter, nizi so se končali na 16, 13 in 21. Mariborska ekipa si je v vsakem nizu hitro priborila lepo prednost: v prvem s 3:0, v drugem je bilo celo 7:0 in v tretjem 6:2. Mirta Velikonja Grbac in Lorena Lorber Fijok sta bili s po 12 točkami najučinkovitejši pri zmagovalkah.

Calcit Volley bo moral za pokalno lovoriko v finalu spet opraviti z Novo KBM Branik. Foto: OZS

Šest asov Andjelke Radišković
Odbojkarice Calcit Volleya so v dobri uri opravile s Krimom, potem ko so v uvodnem nizu povedle s 15:4. Krim se je še najbolj upiral v zadnjem nizu, ko je bilo 25:15. Andjelka Radišković se je izkazala z 21 točkami (od tega šest asov). Kamničanke so lovoriko osvojile trikrat v zadnjih 12 sezonah, preostalih osem naslovov pokalnih zmagovalk je pripadlo Mariborčankam.

ACH Volley v vlogi prvega favorita
Moški bodo (prav tako v hali Tivoli) oba polfinalna obračuna odigrali v torek pred ženskim finalom. Naslov brani Calcit Volley. Glede na letošnja razmerja moči je prvi favorit ACH Volley, saj v državnem prvenstvu še ni oddal niti točke, dobro formo pa je potrdil v soboto, ko je na državnem prvenstvu (prav tako v hali Tivoli) s 3:0 odpravil Merkur Maribor.