Slovenija je v Riminiju na 15 tekmah zmagala 12. Izjemno! Foto: FIVB

Slovenci so začeli nekoliko slabše, Bolgari so povedli s 4:1. Po uspešnem bolgarskem bloku za 6:8 je slovenski selektor Alberto Giuliani vzel minuto odmora, ki je pomagala, saj je Slovenija po uspešnem napadu Tineta Urnauta prvič povedla – 10:9. Malo pozneje je Tonček Štern zabil za 14:12. Slovencem je steklo. Po dveh zaporednih točkah Roka Možiča so povedli z 19:15. Slovenija je po napaki Bolgarov prišla do prve zaključne žoge (24:22), ki je ni izkoristila, nato pa je Jan Kozamernik drugo za 25:23.

Alen Pajenk prebija bolgarski blok. Foto: FIVB

Slovenija v drugem in tretjem nizu za razred boljša
Dobljen prvi niz je dal krila Slovencem, ki so v drugem povedli s 6:2 in 8:4, nato pa le še stopnjevali ritem. Zdelo se je, da so Bolgari pri 19:9 že vrgli puško v koruzo. Slovenija je niz gladko dobila s 25:16. Tudi tretjega je Slovenija odlično odprla, saj je povedla s 7:3. Razpoloženi Možič je uspešno zaključil napad za 10:4. Slovenci so bili za razred boljši, tako da je postalo le še vprašanje časa, kdaj bodo niz odločili v svojo korist. Končalo se je s 25:18. Tonček Štern je bil s 13 točkami najučinkovitejši pri Sloveniji.

V soboto za finale s Poljaki
Slovenci se bodo v sobotnem polfinalu pomerili s Poljaki, ki so jih v predtekmovanju Riminija že premagali, medtem ko je drugi polfinalni par Brazilija – Francija.

Klemen Čebulj je prispeval sedem točk. Foto: EPA

12 zmag in trije porazi s Srbijo, Nemčijo in Brazilijo
Varovanci Alberta Giulianija navdušujejo s predstavami ob debitantskem nastopu v Ligi narodov. Začeli so sicer s porazom proti Srbiji, nato pa so na kolena spravili Italijo, Poljsko, Nizozemsko in Argentino, vmes klonili pred Nemčijo, pa nato premagali Kanado, Francijo in Rusijo, nudili izvrsten odpor Braziliji in bili boljši še od Avstralije, Irana, ZDA, Japonske in zdaj še Bolgarije.

Alberto Giuliani, selektor Slovenije: "O tej tekmi je težko govoriti. Na začetku smo bili nekoliko pod pritiskom, pozneje pa je bilo težko držati zbranost na visoki ravni. Zelo veseli smo, ker je to velik rezultat za Slovenijo, da je med štirimi najboljšimi reprezentancami v tej ligi. Mislim, da pred začetkom nihče ne bi stavil na nas, ampak mi smo tukaj premagali skoraj vse velike reprezentance. Fantje so opravili veliko delo, ki pa še ni končano, zdaj prihaja najlepši del tekmovanja."

Slovenski odbojkarji v polfinalu Lige narodov

Gregor Ropret, podajalec Slovenije: "Danes je bila spet ena težka tekma, že zaradi tega, ker je to že tretji tekmovalni dan. Noge in roke so že malo težje, ampak pomembno je bilo, da smo tisti prvi niz izvlekli, potem v nadaljevanju pa se je videlo, da smo enostavno precej boljša ekipa, v kakršni koli zasedbi že igramo. Pohvalil bi vse fante za te odlične predstave in uvrstitev na zaključni turnir."

Tonček Štern, korektor Slovenije: "Res je, da je Bolgarija na papirju morda slabša ekipa, ampak mislim, da v Ligi narodov nobena tekma ni lahka. Danes smo že od prve točke, vseh šest igralcev, začeli s pravim pristopom. Naredili smo, kar smo morali za uvrstitev na zaključni turnir. Odigrali smo na zelo visoki ravni in tako uspešno zaključili skupinski del. Zdaj imamo dan, dva, da se spočijemo za polfinale. Celoten turnir je bil zelo dolg. Pomembno je, da smo že na začetku zmagali na veliko tekmah in tako na koncu imeli usodo v svojih rokah. Danes je bilo pomembno zmagati, saj smo bili tako povsem neodvisni od drugih ekip in rezultatov preostalih srečanj. Vedeli smo, da nas čaka težka tekma. V prvem nizu smo bili še izenačeni, potem pa je šlo na srečo vse v našo korist in smo na koncu dokaj gladko zmagali. Tudi sam sem vesel, da sem dobil nekaj priložnosti, mogoče spočil Janija, da bo pripravljen za naslednje tekme."

Kanadčani ustavili Srbe
Brez možnosti za polfinale so presenetljivo že zgodaj popoldne ostali Srbi, ki so z 2:3 klonili proti Kanadi. Srbija je dobila uvodna dva niza s 25:17 in 25:21, nato pa so Kanadčani presenetljivo slavili v naslednjih treh s 25:17, 25:20 in 17:15.