Slovenci so začeli sklepni del priprav na evropsko prvenstvo, ki bo v štirih državah potekalo konec avgusta in na začetku septembra. Foto: www.alesfevzer.com

Tekma je imela tudi simboličen pomen, saj je bila zadnja v karieri za izbrano vrsto za dolgoletnega člana Slovenije Mitjo Gasparinija. Ta je danes 222. oblekel reprezentančni dres. V dolgi in uspešni karieri je zdaj 39-letni korektor osvojil srebrni kolajni na evropskih prvenstvih v letih 2015 in 2019, zlato (2015) in srebro (2011) v Evropski ligi ter tretjo (2016) in drugo (2017) skupino svetovne lige.

39-letni Mitja Gasparini je za izbrano vrsto debitiral pri 19 letih in bil del vseh največjih uspehov zlate generacije slovenske odbojke. Pri rezultatu 6:3 so tekmo prekinili, da bi se poklonili Gaspariniju ob slovesu od reprezentance. Foto: www.alesfevzer.com

Tekmo je začel, nato pa so jo prekinili pri šesti točki v prvem nizu, simbolično ob slovesu igralca s številko šest. V imenu igralcev se je z nagovorom na igrišču od dolgoletnega soigralca poslovil kapetan Tine Urnaut, z darilom pa predsednik zveze Metod Ropret.

Prvi niz so nato v razburljivi končnici dobili Egipčani. Ti so pred tem ubranili pet zaključnih žog, ko Slovenci nikakor niso znali priti do dveh točk prednosti v podaljšanem nizu, Egipt pa je nato že prvo priložnost spremenil v zmago s 30:28.

Nadaljevanje je bilo za gostitelje boljše; v drugem nizu so bili afriški tekmeci blizu še do izida 17:15, po 23:19 pa so Slovenci gladko pripeljali niz do zmage. A je v tem nizu zaradi poškodbe moral z igrišča Dejan Vinčić, ki se je komajda vrnil v ekipo po operaciji komolca.

Domači odbojkarji so stopnjevali ritem in v tretjem nizu tekmecem niso dovolili prav veliko priložnosti, hitro so si priigrali deset točk naskoka (19:9) in tudi zanesljivo zmagali.

Podobno je bilo nato v četrtem; Egipt je bil nazadnje blizu pri 17:16, a so potem domači pošteno stopili na plin in na hitro dosegli pet točk, po vodstvu 23:17 pa dvoboj rutinsko pripeljali do zmage.

Odbojkarji Slovenije bodo na EP-ju v prvem delu igrali v Varni v Bolgariji. V predtekmovalni skupni bodo njihovi tekmeci sogostitelji Bolgari, Hrvati, Finci, Španci in Ukrajinci, ti bodo 30. avgusta prvi slovenski tekmec.