Kamničanke z nekaj težavami do finala z Mariborčankami

Mariborčanke so s 3:0 (13, 22, 14) premagale Alianso, Kamničanke pa so imele nekaj več dela, s 3:1 (-23, 19, 23, 17) so ugnale domačo Formulo Formis. Finale bo v petek ob 20.00. Kamničanke lovijo tretji naslov, Mariborčanke pa že 17. in četrtega v nizu.

Rogožanke, ki svoje domače tekme igrajo v Hočah, so letos Calcit premagale v prvenstvu, pred mesecem v Kamniku. A od takrat so Kamničanke popravile svojo igro, dobile tudi novo organizatorko igre, hrvaško reprezentantko Bernardo Brčić. To je bilo dovolj, da so se tekmicam oddolžile za poraz, tudi tokrat pa niso imele lahkega dela, tekma je bila izenačena od začetka do konca. Prvi niz je pripadel gostiteljicam, drugi gostjam, ključni je bil tretji, ko je bil Calcit boljši s 25:23. V četrtem so nato Rogožanke popustile (25:17).

Mariborčanke so na domačih igriščih letos še neporažene. Tekmo proti Aliansi so imele ves čas pod nadzorom, nekaj slabih minut imele le v drugem nizu, ko so zapravile prednost šestih točk. Po zaslugi servisov nekdanje reprezentantke Mojce Božič so izničile zaostanek 8:14, povedle s 17:16 in 18:17. A že kmalu so bile reči na svojem mestu, prvakinje so dobile tudi drugi niz, v tretjem pa so bile bolj zbrane in z odličnim začetkom ter vodstvom 6:0 Šempetranke nadigrale na podoben način kot v prvem nizu.