Tine Urnaut Foto: BoBo
Tine Urnaut Foto: BoBo

"Upam, da bomo napolnili dvorano in da bo pokala po šivih kot nazadnje. Prepričan sem, da bo v njej fantastična atmosfera. Pustili bomo srce na igrišču in naredili vse, da igramo najboljšo odbojko in še enkrat spišemo prelepo slovensko športno pravljico," je na predstavitvi ljubljanskega turnirja, ki bo od 18. do 23. junija, dejal kapetan Tine Urnaut.

Drugo sezono zapovrstjo je Urnaut odigral na Japonskem pri ekipi JTEKT Stings iz Karije. Delodajalci so mu omogočili, da se nekoliko predčasno vrne v domovino in začne individualne priprave na reprezentančno sezono, preden se bo 6. maja izbrana vrsta zbrala pod vodstvom selektorja Romuna Gheorgheja Cretuja.

"Prvič, najlepši spomini iz moje kariere so povezani prav s tekmami pred domačimi gledalci v Stožicah. Ne vem, ali lahko katero koli drugo tekmo s tem primerjam. Kot drugo pa imamo priložnost, da izpolnimo svoje sanje z uvrstitvijo na OI," je poudaril Urnaut.

V Ljubljani bodo poleg Slovenije igrale še Bolgarija, Turčija, Argentina, Kuba, Srbija, Italija in Poljska.

Turnirji Lige narodov v Ljubljani do leta 2027?

Predsednik OZS-ja Metod Ropret je dejal, da so Sloveniji organizacijo zaupali zaradi brezhibnih preteklih izvedb velikih tekmovanj. Obenem je potrdil, da ima zveza na mizi tudi predlog za podpis pogodbe do 2027 glede organizacije še treh turnirjev Lige narodov, kar pa mora OZS še proučiti.

Prvi mož zveze je dodal, da so organizacijo turnirja Lige narodov pričakovali že prej, a priložnost za izvedbo turnirja po njegovih besedah nikoli ni bila izrazitejša. "Če je kdaj vrednost turnirja najvišja možna, je to ravno v trenutku, ko bo zadnji turnir odločal o potnikih na OI. Naša reprezentanca pred domačim občinstvom in polno dvorano nikoli ne razočara, zato verjamem, da bomo priča tej zgodovinski uvrstitvi na olimpijske igre," je povedal Ropret.

Ropret si želi uvrstitve v Pariz še pred Ljubljano

Odbojkarji si zaslužijo, da jim v Pariz pomagajo priti domači navijači, ki si lahko od danes zagotovijo tudi vstopnice. Toda predsednik OZS-ja si želi nekoliko drugačno zgodbo: "Osebno bi bil še bolj vesel, če bi si olimpijsko vozovnico priigrali že na enem od predhodnih turnirjev in bi v Ljubljani s svojimi zvestimi navijači to uvrstitev le še proslavili ter fante na primeren način pospremili v Pariz."

Dva meseca in pol pred turnirjem se pri organizaciji tekmovanja ukvarjajo le še z malenkostmi. Ena od teh je, kako v uspešno slovensko športno zgodbo združiti EP v nogometu, ki bo takrat tudi za slovenske nogometaše potekal v Nemčiji.

"Za nas je morda največji izziv časovno sovpadanje tekmovanja z EP-jem v nogometu. Ampak to zame ni težava. Menim, da lahko obdobje izkoristimo kot praznik slovenskega športa ter se veselimo nastopov tako ene kot druge reprezentance in vsi združimo moči," o tem pravi Ropret in dodaja, da je OZS pri organizaciji velikih tekmovanj že utečen stroj.