Pred tremi meseci je Ivan Trajkovič (prvi z leve) osvojil srebro na evropskem prvenstvu v kategoriji nad 87 kg. Foto: Taekwondo zveza Slovenije

V kategoriji nad 80 kg bo Trajkovičev tekmec prvi nosilec, Korejec Dongmin Čaj. 21-letni Trajkovič je letos osvojil srebro na evropskem prvenstvu, odločil pa se je, da bo v Londonu poskusil v najtežji olimpijski kategoriji, to je nad 80 kilogramov. Trener Dušan Pantar ne skriva želja, da njegov varovanec osvoji medaljo, najbolj pa se je bal prav tako neugodnega žreba.

Od slovenskih predstavnikov bo prva nastopila Franka Anić, ki se bo v prvem krogu pomerila s predstavnico Kazahstana, Gulnafis Aitmukhambetovo. Nuša Rajher bo v prvem krogu prav tako poskušala premagati predstavnico Kazahstana, in sicer Feruzo Jergešovo.