Hrvaški rokometaši niso imeli težav pri prebijanju srbskega bloka. Foto: Reuters

. Danci so v večernem obračunu za gol ugnali Špance (24:23).

Četa Slavka Goluže je navdušila že v prvem krogu ob zmagi nad Južno Korejo (31:21), tudi tokrat pa Srbi niso bili dorasel tekmec in doživeli še drug poraz. Tokrat so imeli kar 13 izgubljenih žog, že ob polčasu pa zaostajali za štiri gole. Hrvati so imeli najvišjo prednost v prvem polčasu v 17. minuti, ko je Igor Vori zadel za 8:3.

Srbi so se v 36. minuti po zaslugi svojega prvega strelca Marka Vujina približali na dva gola (15:13), a so Hrvati hitro odgovorili in po protinapadu Zlatka Horvata z nizom 3:0 pobegnili na 22:17. Horvat je v 53. minuti po še enem protinapadu povišal na 27:20. "S takšno igro nimamo možnosti," pred odločilno tekmo z evropskimi prvaki Danci za preboj v nadaljnje tekmovanje svoje varovance svari srbski selektor Veselin Vuković.