Biatlon - Arhiv

Foto in video: Prva slovenska medalja iz Pjongčanga na domačih tleh

OI 2018 Foto in video: Prva slovenska medalja iz Pjongčanga na domačih tleh

25.2.2018

"Kolajna je na svojem mestu," je ob vrnitvi v Slovenijo povedal n ajuspešnejši slovenski športnik na OI v Pjongčangu Jakov Fak.

Kos: Jakov zna pravi čas dati vse od sebe in pokazati, kaj zmore

MMC na prizorišču Kos: Jakov zna pravi čas dati vse od sebe in pokazati, kaj zmore

23.2.2018

Glavni trener slovenske biatlonske reprezentance Tomaš Kos ponosen in zadovoljen zapušča olimpijski Pjongčang. Biatlon je prinesel Sloveniji edino kolajno, ob tem pa še nekaj lepih uvrstitev.

Švedi strli Norvežane; slovenska štafeta (brez Faka) deseta

Biatlon Švedi strli Norvežane; slovenska štafeta (brez Faka) deseta

23.2.2018

Švedski biatlonci so v štafeti 4 x 7,5 kilometrov osvojili olimpijsko zlato. Srebro so osvojili Norvežani, bron Nemci. Slovenci so brez utrujenega Jakova Faka osvojili deseto mesto.

Belorusinjam vetrovna biatlonska ruleta

Biatlon Belorusinjam vetrovna biatlonska ruleta

22.2.2018

Štafeta Belorusije v postavi Nadežda Skardino, Irina Krijuko, Dzinara Alimbekava in Darja Domračeva je presenetljivo dobila žensko biatlonsko preizkušnjo, ki jo je dodobra skrojil veter.

Francoska štafeta pometla s tekmeci; Slovenija 14.

Biatlon Francoska štafeta pometla s tekmeci; Slovenija 14.

20.2.2018

Francoski biatlonci so v Pjongčangu dobili olimpijsko tekmo mešanih štafet. Slovenija je osvojila 14. mesto.

Že pogled na klanec Faka zabolel, kaj šele delo do vrha

MMC na prizorišču Že pogled na klanec Faka zabolel, kaj šele delo do vrha

18.2.2018

"V vsakem krogu sem poskušal v bistvu iti čez to mejo svojih zmožnosti, kar sem tudi plačal v zadnjem krogu, ko nisem imel več moči," je po tekmi s skupinskim štartom dejal Jakov Fak.

Solzica v očesu odplavila sanje o novi vrhunski uvrstitvi

Biatlon Solzica v očesu odplavila sanje o novi vrhunski uvrstitvi

18.2.2018

Slovenski biatlonec Jakov Fak je na ZOI odlično opravil tudi s tekmo s skupinskim štartom in z le enim zgrešenim strelom zasedel deseto mesto.

Za Kuzmino tretje zlato na OI in tretja medalja v Pjongčangu

Biatlon Za Kuzmino tretje zlato na OI in tretja medalja v Pjongčangu

17.2.2018

Slovakinja Anastazija Kuzmina je na olimpijskih igrah zmagala na tekmi biatlonk s skupinskim štartom na 12,5 km. Po 19 zadetih strelih je zgrešila zadnjega, a to ni bilo usodno.

Foto/video: Podelitev medalje Faku: Če sem zdrav, ni bojazni za rezultat

MMC na prizorišču Foto/video: Podelitev medalje Faku: Če sem zdrav, ni bojazni za rezultat

16.2.2018

Jakov Fak je četrt čez 11. uro okoli vratu dobil prigarano srebrno odličje, ki si ga je na olimpijskih igrah v Pjongčangu včeraj pritekel in pristreljal na biatlonski preizkušnji na 20 kilometrov.

Fak med peščico, ki je osvajala medalje za dve državi

Športni SOS Fak med peščico, ki je osvajala medalje za dve državi

16.2.2018

Jakov Fak je v četrtek postal eden redkih športnikov, ki je olimpijsko medaljo osvojil za dve različni državi.

Velepec: Jakov z vrnitvijo po vseh težavah dokazal, da je velik šampion

MMC na prizorišču Velepec: Jakov z vrnitvijo po vseh težavah dokazal, da je velik šampion

15.2.2018

Jakov Fak, ki je v Pjongčangu osvojil olimpijsko srebro , trenira po programu Uroša Velepca, ki vodi ukrajinske biatlonke.

Za srebrno nagrado Fak iz telesa iztisnil, kolikor se je dalo

MMC na prizorišču Za srebrno nagrado Fak iz telesa iztisnil, kolikor se je dalo

15.2.2018

"Po zadnjih dveh tekmah je bilo zelo težko. Da se pobereš iz tega, moraš imeti zares razčiščene stvari v glavi," je po osvojenem olimpijskem srebru povedal Jakov Fak.

Mož za velike tekme: Jakov Fak pritekel in ustrelil srebro!

Biatlon Mož za velike tekme: Jakov Fak pritekel in ustrelil srebro!

15.2.2018

Slovenski biatlonec Jakov Fak je tudi na olimpijskih igrah v Pjongčangu pokazal svoj šampionski značaj in osvojil srebrno medaljo na 20 kilometrov, prvo za Slovenijo na 23. ZOI v Južni Koreji.

Biatlonsko presenečenje iz Švedske, življenjski trenutek Urške Poje

Biatlon Biatlonsko presenečenje iz Švedske, življenjski trenutek Urške Poje

15.2.2018

Švedinja Hanna Öberg je presenetljivo postala olimpijska prvakinja biatlonske preizkušnje na 15 km. Navdušila je Urška Poje, Anji Eržen pa je vrhunsko uvrstitev vzelo zadnje streljanje.

MMC na prizorišču "Mazohist" Fourcade v jezi črpal moč za popoln napad

12.2.2018

Ko je tretji s šprinta Dominik Windisch na novinarski konferenci dejal, da bo Martin Fourcade kmalu na vprašanja odgovarjal kot dobitnik medalje, je imel popolnoma prav.

Fourcade ubranil zlato, agonija Jakova Faka

OI 2018 Fourcade ubranil zlato, agonija Jakova Faka

12.2.2018

Francoski biatlonec Martin Fourcade je po slabšem nastopu v šprintu vse postavil na svoje mesto in ubranil naslov olimpijskega prvaka v zasledovalni tekmi.

Dahlmeierjeva suvereno dobila še zasledovalno tekmo

Biatlon Dahlmeierjeva suvereno dobila še zasledovalno tekmo

12.2.2018

Nemka Laura Dahlmeier je po šprintu v Pjongčangu osvojila olimpijsko zlato še na zasledovalni tekmi. 24-letnica iz Garmisch-Partenkirchna je zdržala pritisk in ničesar ni prepustila naključju.

Fak in Bauer po dveh zgrešenih strelih zunaj dvajseterice

Biatlon Fak in Bauer po dveh zgrešenih strelih zunaj dvajseterice

11.2.2018

Dva zgrešena strela sta Jakova Faka in Klemna Bauerja izločila iz boja za vrhunsko uvrstitev na olimpijski šprinterski preizkušnji biatloncev v vetrovnem Pjongčangu. Zlato medaljo je z vsemi ...

Dahlmeierjeva z ničlo do prvega olimpijskega naslova

Biatlon Dahlmeierjeva z ničlo do prvega olimpijskega naslova

10.2.2018

Sedemkratna svetovna prvakinja Laura Dahlmeier je z brezhibnim streljanjem in hitrim tekom osvojila zlato olimpijsko medaljo v biatlonskem šprintu. 24-letna Nemka je postala druga najmlajša ...

Fakove športne ambicije bi zadovoljila le raven olimpijske kolajne

MMC na prizorišču Fakove športne ambicije bi zadovoljila le raven olimpijske kolajne

9.2.2018

Najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak ima za sabo uspešno zimo, na olimpijske igre v Pjongčang pa je prišel z velikimi pričakovanji, saj bi ga, kot pravi, zadovoljila le kolajna.