Skupaj je prispelo 1754 različnih novinarskih del iz 125 držav.

Luka Dončić: Becoming Wonderboy

Na slovesni podelitvi nagrad v Budimpešti, voditelj je bil svetovni rekorder v troskoku Jonathan Edwards, sta bila Petrič in Pavšer podpisana pod angleški zvočni dokumentarec Luka Dončić: becoming Wonderboy. Pavšer je za prispevek, prav tako o Dončiču, četrto mesto osvojil že lani in se za las ni prebil med tri finaliste.

Jerič je pripravil kolumno Kaj nas uči zgodba Lindsey Vonn in kateremu delu nismo pripravljeni prisluhniti? V kategoriji najboljše fotografije pa se je v prvi izbor med 30 najboljših uvrstila Nina Jelenc, vendar se v drugi ožji izbor med najboljšo deseterico ni uvrstila.

Sorodna novica Kaj nas uči zgodba Lindsey Vonn in kateremu delu nismo pripravljeni prisluhniti?

Tako kot lani so bili v posebnem večfaznem postopku v osmih novinarskih zvrsteh na koncu na odru v madžarski prestolnici po trije finalisti, ki so dobili poleg priznanja še 8000, 3000 ali 2000 evrov, posebne nagrade pa so prejeli še trije mladi novinarji, mlajši od trideset let.

Nagrado za življenjsko delo je prejel 93-letni Španec Jose María Lorente, ki je novinarsko pot začel na olimpijskih igrah v Londonu leta 1948 in je po 70 letih končal kariero.

V posameznih kategorijah so nagrade podelili za športno akcijsko fotografijo (prvi Kolumbijec Juan Arboleda), za fotografski kolaž (Čeh Roman Vondrouš), za najboljše besedilo s fotografijami (Britanka Suzanne Wrack), za videodokumentarec (Britanec Stuart Pollitt), za videoatletski portret (Američan Matthew Allen), za kratki video (Američan Andrew Leibman) in za zvočni prispevek ter najboljšo kolumno.

V kategoriji kolumn je bil najboljši Prajwal Oli iz Nepala, za zvočni prispevek pa sta prvo nagrado dobila Američana Bob Hohler in Andrew Ryan za prispevek z naslovom Gladiator.