Kansas City je kljub ne najboljši formi dobro začel sezono. Foto: Reuters

Chiefsi so imeli na papirju lahko delo. New England je namreč zaradi pozitivnega testa na koronavirus ostal brez poskočnega podajalca Cama Newtona, zaradi težav pri prevozu so na stadion prišli šele malo pred tekmo.

Brian Hoyer je konec tekme spremljal s klopi. Foto: Reuters

Kljub težavam dolgo ostali blizu
Krmilo napada je nato prevzel 40-letni Brian Hoyer, ki ni blestel (15/24), vrgel je prestreženo žogo, dvakrat pa je žogo izgubil, ko bi Patsi lahko streljali vsaj na gol. A pogled na semafor sredi tretje četrtine je bil še vedno le 6:3 za branilce naslova.

Na koncu so se le ogreli
Domači napad se je nato le ogrel, Patrick Mahomes je vrgel dve podaji za zadetek, Tyrann Mathieu pa je osem minut pred koncem prestregel podajo rezervnemu podajalcu New Englanda Jarrettu Stidhamu in tako postavil izid tekme.

Niz zmag zdaj pri 13
"To smo videli že nekajkrat lani in letos. Dolgo nam ne gre, a ko pride pomemben trenutek so igralci le naredili potrebne poteze. To je razlog, da smo zmagali," je bil zadovoljen Mahomes. Chiefsi so niz zmag podaljšali na 13.

Rodgers je odlično začel sezono: na štirih tekmah je zbral 13 podaj za zadetek in 0 prestreženih podaj. Foto: Reuters

Tonyan ujel tri podaje za zadetek
V zadnji tekmi tedna je Green Bay zlahka opravil z Atlanto (30:16).
Prerojeni podajalec Aaron Rodgers (podaje: 27/33, 327 jardov) je podal za štiri zadetke. Na drugi strani njegovih podaj se je šestkrat znašel Robert Tonyan (98 jardov) in se veselil kar treh zadetkov.

Zgodovinski štart Packersov
Packersi so lahko zadovoljni z začetkom sezone, saj so prav na vseh prvih štirih tekmah dosegli vsaj 30 točk, kar jim ni uspelo še nikoli v dolgi zgodovini kluba.