Patrick Mahomes je spet nekajkrat improviziral s podajami. Foto: Reuters

Šlo je za obračun ekip, ki imata v svoji vrsti zadnja dva prejemnika nagrade MVP in dve ekipi, ki sta najbolj vroča kandidata, da se pomerita v finalu Konference AFC čez nekaj mesecev.

Poskrbel za vse zadetke
A tokrat je blestel le Patrick Mahomes (podaje 31/42, 385 jardov), ki je poskrbel za vseh pet zadetkov aktualnih prvakov. Sredi prve četrtine se je s tekom za tri jarde v končno cono sprehodil sam, do konca tekme pa je štiri žoge še sam podelil po zraku. Vrhunec je prišel v predzadnji minuti prvega polčasa, ko je z bombo, dolgo 49 jardov, lepo zaposlil Mecola Hardmana za izid polčasa s 27:10.

Jackson je lani prejel nagrado MVP. Foto: Reuters

Odličen zadnji napad
Ko se je Baltimore na začetku zadnje četrtine približal na 27:20, je prav Mahomes poskrbel za klinični napad, kjer je bil uspešen pri vseh tretjih poskusih (tudi z lastnimi nogami). Napad je končal s podajo na orjaka Erica Fisherja.

Kansas ostaja strup za Jacksona
Na drugi strani je Lamar Jackson zaključil le dobro polovico podaj (15/28), s katerimi pa ni pridobil niti sto jardov (natanko 97). Po tleh je pridobil 83 jardov, a še to kar 30 v enem teku prvega napada. S tem se je končal niz 14 zmag Ravensov v rednem delu Lige NFL. Chiefsi ostajajo pravi strup za Jacksona, ta je namreč izgubil vse tri tekme proti tej ekipi, proti vsej ostali ligi pa ima neverjetno razmerje zmag in porazov 21-1!

Mahomes zadovoljen s soigralci
"V pravih trenutkih smo odigrali prave akcije. Soigralci so se res dobro znašli in izkoristili skoraj vse priložnosti," je bil zadovoljen Mahomes, ki je pred sezono s Kansasom podpisal 10-letno podaljšanje pogodbe, ki mu lahko prinese pol milijarde dolarjev.