Nathan Chen je drugič v karieri postal svetovni prvak. Foto: EPA

S 323,42 točke je prehitel Japonca Yuzuruja Hanyuja (300,97). Bron je osvojil še en ameriški najstnik Vincent Zhou (281,16).

Chen je vodil že po kratkem programu in po finalnem le potrdil svojo prevlado. Na drugem mestu je pustil tudi domačega aduta. Aktualni olimpijski prvak, 24-letni Hanyu, ki je bil tretji po prvem delu, se je moral zadovoljiti s srebrom. Prvič na svetovnih prvenstvih se je na stopničke zavihtel 18-letni Zhou.

Chen je bil lani na olimpijskih igrah v Pjongčangu peti. Japonci na domačem svetovnem prvenstvu niso ponovili lanskega velikega uspeha iz Južne Koreje, ko sta bila kar dva Japonca na prvih dveh mestih na olimpijskem turnirju. Olimpijski podprvak Shoma Uno (270,32) je bil tokrat na četrtem mestu prekratek za stopničke.

Slovenska predstavnica Daša Grm je v konkurenci posameznic v finalu v petek osvojila 18. mesto, s čimer je izenačila svojo najboljšo uvrstitev na svetovnih prvenstvih, 18. mesto s SP-ja leta 2015.