200 navijačev se je zbralo ob kamniškem bazenu, zgodovinski naslov so proslavili zelo bučno. Foto: www.alesfevzer.com
Kapetan Martin Stele je bil s štirimi goli prvi strelec kamniške ekipe, ki je po pokalni lovoriki osvojila še prvenstveno. Na fotografiji v objemu pomočnika trenerja Primoža Romšaka (levo) in Aleša Komelja (desno). Foto: www.alesfevzer.com

Kristijan Novak je na začetku zadnje četrtine kamniško vodstvo povišal na 9:7 in takrat ni bilo slutiti, da bo končnica tako napeta, toda gostje so povedli z 10:11.

Sorodna novica Kamniku olimpijska medalja: do naslova brez zimskega bazena

Na obeh straneh je bilo precej nervoze, tudi grobosti, zato so imeli sodniki veliko dela. Ko se je zaiskrilo med Martinom Steletom (Calcit Kamnik) in Benjaminom Popovičem (Triglav), sta sodnika z izključitvijo brez pravice zamenjave kaznovala le kranjskega vaterpolista in Kamničani so imeli do konca tekme igralca več.

Ključen trenutek se je zgodil 1:41 pred koncem. Matej Nastran je zgrešil kazenski strel, toda sodnik je odločil, da je treba petmetrovko ponoviti. Odgovornost je prevzel Martin Stele in izenačil na 11:11, kamniški kapetan pa je - spet iz petmetrovke - minuto pred koncem postavil tudi končni izid.

Kranjčani so sicer v izdihljajih tekme nevarno zapretili, a je bil v golu odlični Gašper Žurbi, enkrat pa je Kamničane rešila tudi vratnica.

200 kamniških navijačev je na bazenu Pod Skalo pripravilo izjemno vzdušje, zgodovinski naslov so proslavili z glasnim skandiranjem in prižganimi baklami.