Slovenski prvaki so zelo popravili vtis po slabši predstavi proti Barceloni. Foto: Sandi Škvarč

V četrtek so Dobovčani v skupini C uvodoma izgubili proti branilcu naslova Barceloni z 2:8. Zadnji tekmec izbrancev Kujtima Morine na Češkem bo v soboto Halle-Gooikom.

V prvem polčasu je prevladoval Dobovec (streli v okvir vrat 11:6), ki je pragmatično stal na igrišču. Tik pred odmorom so gostitelji turnirja pred vrati zrušili Kristjana Čujca, s šestmetrovke pa je bil natančen Čeh.

V nadaljevanju so se gostitelji prebudili. Po pol ure igre je iz nenevarne akcije poskusil kapetan Lukaš Rešetar, žoga je zadela Tihormirja Novaka, spremenila smer in vratar Damir Puškar je bil nemočen. Slovenski prvaki so potrebovali le osem sekund in že v prvem napadu na nasprotni strani je zadel Luka Perić po podaji Čeha s prostega strela.

Plzen je poskusil vse, da bi izid poravnal. Zadnjih devet minut je odigral brez vratarja in z dodatnim igralcem v polju, a se je Dobovec dobro odzval. Čeh je prestregel žogo, se mojstrsko otresel češkega igralca in s strelom prek celotnega igrišča povišal za 1:3. Po minuti odmora so Čehi znižali na 2:3, v 39. minuti je kanček upanja vrnil Michal Holy. Tik pred iztekom je Rešetar zadel okvir vrat.

Dobovec igra peto evropsko sezono, še petič pa je prišel med 16 najboljših v Evropi. Dobovec je prvič v elitnem klubskem tekmovanju igral v sezoni 2015/16, nato še v sezonah 2018/19 in 2019/20. Prejšnja sezona 2020/21 je zaradi pandemije covida-19 potekala v spremenjeni obliki, Dobovec pa je kot prvi slovenski futsalski klub sploh tekmoval na zaključnem turnirju (takrat osmerice), ki je bil v Zadru.

Zmagovalci štirih skupin bodo igrali na zaključnem turnirju, ki bo med 28. aprilom in 1. majem prihodnje leto. Prireditelj finalnega turnirja četverice še ni znan.

Žiga Čeh: Z zmago nad Plznom se nam je odvalil kamen od srca