Patrick Mahomes je v rednem delu vrgel 50 podaj za zadetek, tokrat mu ni bilo treba niti enkrat. Ekipa je vse postorila po tleh. Foto: Reuters

Večina dvobojev je bila sila enostranskih. Kansas City je pometel z Indianapolisom z 31:13. Chiefsi so vse opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 24:7, enak izid je bil tudi pred zadnjo četrtino. Gostitelji so blesteli po tleh (razlika v jardih 180:87) in na ta način dosegli vse štiri zadetke. Najbolj plodovit je bil Damien Williams (129 in TD). Kansas bo igral v finalu konference prvič po letu 1994.

Sony Michel je bil nerešljiva uganka za San Diego. Foto: Reuters

Trije TD-ji Michela
Zato pa je te tekme precej bolj vajen New England, ki bo še osmič zapored igral na zadnji stopnički pred Super Bowlom. New England je v divizijski tekmi premagal LA Chargerse z 41:28. Tudi Patsi so vse stavili na tek, Sony Michel je namreč pridobil 129 jardov in trikrat z žogo pritekel v končno cono. Gostitelji so že ob polčasu vodili s 35:7. Razmerje osvojenih jardov po tleh? 155:19 za Patse.

Oba tekača Ramsov čez 100 jardov
Los Angeles bo vseeno imel predstavnika v finalu konference, Ramsi so namreč premagali Dallas s 30:22. Tudi tu je odločil tek, ki je bil povsem na strani Ramsov (273:50). Oba tekača sta presegla mejo stotih jardov (C. J. Anderson 123 in 2 TD, Todd Gurley 115 in TD). Anderson je sedem minut pred koncem povišal na 30:15, Dallasu je sicer uspelo znižati, a ni več prišel do žoge.

Drew Brees lovi drugi Super Bowl prstan. Foto: Reuters

New Orleans zmagal po zaostanku 0:14
Poslovil se je prvak Philadelphia, ki je klonila pri New Orleansu. Eagelsi so uvodno četrtino sicer dobili s 14:0, a nato niso več dosegli niti točke in izgubili z 20:14. Gostje so tri minute pred koncem še dobili žogo in prišli 27 jardov do končne cone, a je nato Nick Foles vrgel drugo prestreženo podajo v večeru. Tudi na tej tekmi so bili zmagovalci precej boljši v teku (137:49).