Obračun prvo- in zadnjeuvrščene ekipe so pričakovano dobili Celjani, ki so vodili od začetka do konca tekme. Že v prvem delu so pokazali, da so kakovostnejša ekipa, v drugem pa le še potrdili zmago, 17. v prvenstvu. Na drugi strani je Sviš prikovan na dno lestvice z dvema zmagama in 17 porazi.

V nedeljo s slovitim tekmecem

Celjani so misli že usmerili v Ligo prvakov, ko se obeta spektakel, in sicer obračun s Paris Saint-Germainom. Tekma bo v nedeljo ob 17. uri v Zlatorogu.

Celjani so v prvem polčasu večkrat pobegnili tudi za šest zadetkov, a so vedno dopustili, da so gostje razliko tudi prepolovili. V 25. in 26. minuti so se približali na zgolj dva zadetka. Toda gostitelji so do konca polčasa znova zaigrali bolj zbrano in na glavni odmor nesli pet golov zaloge.

V nadaljevanju so že v 33. minuti Celjani, pri katerih se le vratarja nista vpisala med strelce, pobegnili na +8 (24:16) in nato tekmece le še držali na varni razdalji, največja prednost je sicer znašala 11 zadetkov.

Najboljši strelec pri gostiteljih je bil Gal Marguč s sedmimi goli, pri gostih jih je toliko zbral Luka Zafran.