Rokometaši Celja Pivovarne Laško so zaznamovali sezono 2022/23 in osvojili 26. naslov državnih prvakov ter 22. naslov pokalnih zmagovalcev. Edini spodrsljaj na domači sceni so doživeli na začetku sezone, ko so po izvajanju sedemmetrovk izgubili superpokalno tekmo proti Velenjčanom.

700 gledalcev se je zbralo v športni dvorani v Slovenj Gradcu, kjer so gostitelji izgubili proti prvakom s 23:31. Na Koroškem današnji poraz proti "gospodarjem" slovenskih rokometnih igrišč ni prinesel slabe volje, z bojevitimi in srčnimi predstavami so sezono končali v zgornji polovici lestvice – na šestem mestu.

Večji del prvega polčasa je minil v enakovredni predstavi, v končnici prvega dela tekme pa so zagospodarili Celjani in se na veliki odmor odpravili s prednostjo štirih golov (11:15). Prvaki v drugem polčasu niso popustili, vseskozi so bili korak ali dva pred Korošci.

V gostujoči ekipi sta bila najučinkovitejša Tim Cokan s sedmimi in Stefan Žabić s šestimi goli, v domači pa Vid Levc s šestimi zadetki.