Celjani so še tretjič v letošnji sezoni premagali Ribnico, dvakrat v prvenstvu in enkrat v pokalu. Foto: www.alesfevzer.com

Prvi polčas celjsko-ribniškega obračuna je minil v izenačeni predstavi. Celjani so si v 22. minuti priigrali tri zadetke prednosti (13:10), a so se Ribničani tudi po zaslugi dvominutne kazni Kristjana Horžena vrnili v igro, nato pa z golom Tilna Strmljana prišli do vodstva s 14:13 ob polčasu.

Celjani v 45. minuti pobegnili na +4

Začetek drugega dela je bil izenačen, nato pa je Celje po golih Vida Poteka in Tima Cokana pobegnilo za tri (21:18). Ko je slednji v 45. minuti povišal na 22:18, je to pomenilo najvišjo prednost dotlej in tudi nekoliko lažje nadaljevanje za Celjane. V 51. minuti je Cokan unovčil novo napako Ribničanov in svoji ekipi prinesel že vodstvo s 24:19, s čimer je bil dvoboj odločen, saj gostje niso imeli "dinamita" za preobrat.

Devet golov Davida Razgorja
Pri Celjanih je bil z devetimi goli najboljši strelec David Razgor, pri Ribničanih pa so po štirikrat zadeli Gašper Horvat, David Kovačič, Rok Setnikar, Jan Pucelj in Risto Vujačić.

Zadnjih pet minut tekme Celje PL – Riko Ribnica

Gorenje premagalo Slovenj Gradec
V drugi tekmi dneva je tretje Gorenje pričakovano strlo Slovenj Gradec 2011 z 28:22. Miha Kavčič je dosegel šest golov za domače, Rok Cvetko pa sedem za goste.