Josip Šarac, najboljši strelec na tekmi, v pogovoru s trenerjem Tomažem Ocvirkom. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani so po prvem neodločenem izidu na derbiju proti Gorenju in prvi izgubljeni točki v državnem prvenstvu znova zmagali in imajo na lestvici po 17. zmagi v sezoni šest točk prednosti pred Ribnico, ki bo naslednji tekmec Celjanov.

Koprčani po desetem porazu v sezoni ostajajo na sedmem mestu, ki v drugem delu prvenstva prinaša zgolj boj za obstanek med slovensko elito.

+8 najvišja prednost Celjanov
Državni prvaki in udeleženci Lige prvakov so vse morebitne dvome o zmagovalcu razrešili v prvi četrtini tekme, ko so si nabrali občutno prednost (+6; 9:3). Nezbran je bil le David Razgor, ki mu je najboljši posameznik gostov, vratar Gašper Dobaj v prvem polčasu ubranil dve sedemmetrovki. Vseeno so Celjani prednost +6 zadržali do odmora (17:11). V drugem polčasu so nato mirno držali razliko, največja prednost varovancev Tomaža Ocvirka pa je nekajkrat znašala osem zadetkov. Kljub le štirim golom razlike po 60 minutah zmaga državnih prvakov ni bila zares vprašljiva.

Pri gostiteljih se je s sedmimi zadetki izkazal Josip Šarac, pet jih je dodal Tilen Kodrin. Pri gostih iz Kopra pa sta po pet zadetkov dosegla Tilen Sokolič in Grega Krečič.

Zmagi za Ribnico in Gorenje
Tudi najbližji zasledovalci Celjanov, Ribničani in Velenjčani, so zmagali. Prvi so z 29:25 ugnali Dobovo, drugi pa s s 34:24 Ormož.