Za Dolenjce je zmaga nad branilci državnega naslova pravi obliž za spodrsljaj v kvalifikacijah za nastop v skupinskem delu Evropske lige proti Bragi, medtem ko so Celjani v generalki za sredino uvodno tekmo v skupinskem delu Lige prvakov v danskem Gudmeju ostali brez načrtovanih točk na domači sceni.

Celjani prespali prvi polčas
V prvem polčasu so Trebanjci popolnoma zasenčili 26-kratne državne prvake in si priigrali šest golov prednosti. V 22. minuti je Jan Jurečič zagotovil vodstvo z 12:6, gostujoča zasedba pa se je na glavni odmor odpravila s prednostjo štirih golov (11:15).

Gostje nadzorovali potek tekme v končnici
Varovanci domačega trenerja Alema Toskića so v drugem polčasu skušali tekmo postaviti na glavo. V 35. minuti so po zadetku Mitje Janca prepolovili zaostanek iz prvega dela tekme (14:16), nato pa so Dolenjci znova zaigrali zbrano in preudarno.

V 44. minuti so znova povedli za šest golov (15:21), nato pa tekmo brez stresnih trenutkov pripeljali do sladke zmage nad absolutnimi gospodarji slovenskih igrišč v zadnjih dveh sezonah.

V trebanjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Staš Slatinek Jovičič s sedmimi in Vid Miklavec s petimi goli, medtem ko je vratar Aljoša Čudič zbral 11 obramb. Tim Cokan in Mitja Janc sta dosegla po pet golov za osmoljence današnje tekme.