Sergej Rutenka
Ko so Hrvati ustavili Sergeja Rutenko, je bila pot do zmage odprta. Foto: EPA
Aron Palmarsson
Aron Palmarsson je Norvežanom zabil osem golov. Foto: EPA

Varovanci Dejana Perića so se pred 15.000 poljskimi navijači pogumno zoperstavili favoriziranim domačinom. Polčas so po odlični predstavi Petra Nenadića, ki je dosegel šest golov, dobili s 15:14.

Poljska je v drugem delu počasi prevzemala pobudo in v 40. minuti ušla na 23:20. A Srbi se niso predali, na krilih vratarja Darka Stanića so ujeli domače. Izid je bil nazadnje izenačen v 50. minuti (27:27). Michal Jurecki (53.) in Karol Bielecki (56.) sta nato poskrbela za +2 (29:27).

A Srbija je še ostala v igri. Najprej je Ivan Nikčević s sedmih metrov znižal zaostanek, nato pa je imel isti igralec na začetku zadnje minute priložnost za izenačenje, a mu je vratar Slawomir Szmal ubranil poskus.
Hrvaška v drugem delu strla Beloruse

Hrvati so v uvodni tekmi prvenstva v Katovicah premagali Belorusijo s 27:21. Belorusi so vodili večji del prvega polčasa, a na koncu so jih Hrvati le ujeli, tako da je bil izid ob odmoru 15:15. Pri Belorusih je skoraj polovico golov zabil Sergej Rutenka (7).

Hrvaška je v nadaljevanju zaigrala bolje v obrambi, ustavila Rutenko in se počasi začela oddaljevati. Ko je Manuel Štrlek v 50. minuti zadel za 24:20, je bil odpor "vzhodnjakov" zlomljen. Štrlek z devetimi goli je bil najučinkovitejši pri Hrvatih, medtem ko je Rutenka pri Belorusih zabil enega manj.

Sigurdsson odločil vikinški derbi
Branilci naslova Francozi so na koncu zanesljivo premagali Makedonce s 30:23, še ob polčasu pa je bilo 12:12. Bolj izenačeno je bilo v "vikinškem" obračunu, kjer so Islandci po golu Gudjona Valurja Sigurdssona 11 sekund pred koncem strli Norvežane s 26:25. Prvi strelec tekme je bil z osmimi goli Aron Palmarsson.