Danci so Nemce zlomili v zadnjih desetih minutah srečanja. Foto: Reuters
Španci so bili prepričljivo boljši. Foto: Reuters
Dahmke s parado v slogu Neuerja preprečil gol Dancev

Prva tekma je obetala hud boj, pomerili so se evropski (Nemčija) in olimpijski prvaki (Danska), slednji pa so tako kot proti Sloveniji pokazali največ v zadnjih desetih minutah, srečanje so zasluženo dobili.

Trdna obramba, malo golov
Danci so srečanje bolje začeli, povedli so z 2:0. Nemci so kar devet minut potrebovali za prvi zadetek (1:2), hitro zatem so tudi izenačili na 2:2. Danci so imeli nekajkrat gol naskoka, nasprotniki so jih vedno znova ujeli. V 25. minuti pa so Nemci prišli do prvega vodstva (7:6). V končnici so imeli +2 (9:7), a je Dancem do konca prvega polčasa uspelo še enkrat zadeti. Zelo izenačen prvi polčas je postregel z malo goli.

Danci do +3
V drugem polčasu je bila zgodba obratna, Nemci so vodili, Danci so jih lovili. Prvič v drugem polčasu pa so Danci povedli pri izidu 17:18. V zadnjih 10 minutah so olimpijski prvaki tako kot na tekmi proti Sloveniji prevzeli igro v svoje roke, v 54. minuti so prišli do najvišje prednosti (20:23). V 58. minuti je Andreas Wolff Nemce znova približal na zadetek zaostanka (23:24), a ko je Hans Lindberg minuto in 20 sekund pred koncem dosegel svoj zadnji gol na tekmi za 26:23. Nemcem je do konca uspelo znižati zaostanek, imeli so napad za izenačenje, a je sodnik piskal konec srečanja.

Pri Dancih je z devetimi goli izstopal Lindberg, pet jih je dodal Mikkel Hansen, pri Nemcih pa sta bila najuspešnejša Julius Kühn s šestimi in Steffen Weinhold s petimi zadetki.

Nemočni Makedonci
Makedonci, ki so zaradi poškodbe ostali brez svojega prvega igralca, Kirila Lazarova, so bili v prvem polčasu popolnoma nemočni. Španci so vodili že za deset golov (5:15), ob polčasu pa je bil izid 6:15. Tudi v drugem polčasu se slika ni bistveno spremenila, Španci so brez posebnih težav nadzorovali potek dvoboja, največja prednost je znašala 13 golov (27:14).

Pri Špancih je bil s šestimi goli najučinkovitejši Eduardo Gurbindo, enega manj sta dala Ferran Sole in Adrian Figueras, pri Makedoncih pa sta po štiri zadetke dosegla Dejan Manaskov in Stojanče Stoilov.

Slovenija bo s Španijo igrala v torek ob 18.15, s Češko pa v sredo ob 16.00.