Švedska zasedba je temelje za zmago postavila v drugi polovici prvega polčasa, ko si je s preprostimi akcijami priigrala šest golov prednosti. Izbranci domačega trenerja Uroša Zormana so zaostanek šestih golov (8:14) v končnici prvega dela več kot prepolovili (12:14), a nato znova popustili in na veliki odmor odšli z zaostankom 15:21.

V drugem polčasu so se trudili po svojih najboljših močeh, a Skandinavci so v pravih trenutkih dosegali gole in v kali zatrle vse poskuse Dolenjcev za preobrat.

V trebanjski ekipi je bil na današnji tekmi najučinkovitejši Staš Slatinek-Jovičič s sedmimi goli, Marko Kotar in Filip Glavaš sta dosegla po pet zadetkov.