Krimovke so se v veliki finale sklepnega turnirja za slovenski pokal uvrstile po tem, ko so v polfinalu premagale ajdovski Mlinotest s 30:20.

Favorizirane Ljubljančanke, ki bodo v nedeljo naskakovale 28. pokalno zmago, so v 46. minuti imele le dva gola prednosti (20:18), a so nato v prelomnih trenutkih dvoboja strnile vrste in zanesljivo zmagale.

V ljubljanski ekipi sta bili pred 500 gledalci v dvorani Police najučinkovitejši Tjaša Stanko in Nataša Ljepoja s petimi goli. Pri Mlinotestu je Ana Abina dosegla šest, Nuša Fegic in Teja Ferfolja pa po štiri zadetke.

Izolanke so na današnji prvi polfinalni tekmi ugnale Zvezdo iz Logatca (29:25). Rokometašice z Obale so šele v zadnjih desetih minutah zlomile odpor tekmic z Notranjske. Do 49. minute je bila tekma povsem odprta (20:20), nato pa so varovanke Boruta Hrena naredile delni izid 5:0 in povedle s 25:20. Lep kapital v golih so v sami končnici še oplemenitile in povedle s 27:21 ter se uvrstile v veliki finale.

Pri Izolankah je bila najučinkovitejša Laura Cerovak z desetimi goli, po šest pa sta jih prispevali Ana Berzelak in Teja Treven. Pri Zvezdi iz Logatca sta Nika Simšič in Jana Košir dosegli po sedem zadetkov.