Rokometašice Krima Mercatorja so pričakovano spet državne prvakinje, v tej sezoni pa so pustile tudi odličen vtis v Ligi prvakinj, saj so se prebile do četrtfinala. Foto: www.alesfevzer.com

Dolenjke so se v prvem polčasu dobro upirale, ob odmoru je bilo izenačeno (15:15). V 44. minuti so bile še v igri za presenečenje (22:24), toda nasprotnice so nato z delnim izidom 1:5 odpravile morebitne dvome.

Krimovke so bile nevarne predvsem po desni strani, Paula Posavec in Ana Gros sta dosegli po šest zadetkov. Pri Krki je bila s sedmimi zadetki najboljša strelka Erin Novak.

Novomeška in ljubljanska zasedba se bosta znova pomerili že v ponedeljek (ob 17.45) v Stožicah.