Prvi polčas se je končal z vodstvom Norvežank s 17:15. Tudi drugi polčas so začele s prevlado, a so v zadnji tretjini drugega polčasa Madžarke najprej izenačile na 26:26, nato pa prevzele vodstvo. Napetost se je vlekla do konca dvoboja, saj so rokometašice Norveške nato izenačile na 28:28, v zadnjih treh minutah pa so si zagotovile majhno prednost.

Največ zadetkov za Norveško je dosegla Frida Brandbu Andersen s sedmimi zadetki. Pri Madžarkah je bila najučinkovitejša Blanka Kajdon, ki je zadela osemkrat.

Na tekmi za tretje mesto so rokometašice Nizozemske premagale Švedsko z 31:20. Največ golov za nizozemsko reprezentanco je zadela Catherina Molenaar (8), za Švedsko pa Clara Peterson Bergsten (5). Za najboljšo igralko prvenstva (MVP) je bila izbrana Nizozemka Kim Molenaar.

Reprezentanca Danske je v boju za peto mesto Angolo premagala s 23:21, sedmo mesto pa so zasedle rokometašice Nemčije, ki so ugnale Švico z 29:27.

Slovenija je prvenstvo končala na 14. mestu.