Aleš Kavčič in soigralci so dvorano Hardek v Ormožu zapustili praznih rok. Foto: www.alesfevzer.com

V prvem polčasu so imeli Velenjčani ves čas rahlo prednost predvsem po zaslugi Davida Miklavčiča in Aleksa Kavčiča. Dosegla sta devet od 14 golov gostov, ki so po 30 minutah vodili za en gol. Tudi v drugem delu je bil dvoboj ves čas nepredvidljiv in izenačen.

Prleki prvič povedli v 47. minuti
Domači so ohranjali stik s favoriziranimi gosti, v 47. minuti pa so prvič na tekmi povedli (19:18). Nato je po izenačenju gostov na 20:20 čuvaj mreže domačih Tomislav Balent zaklenil vrata, na tekmi je obranil tri sedemmetrovke. Njegovi soigralci v polju so tudi po njegovi zaslugi držali gol ali dva naskoka in v zaključku ohranili mirne živce za skalp velenjske zasedbe.

V domači vrsti je bil s šestimi zadetki najučinkovitejši Rok Žuran, pri Velenjčanih pa je prav tako šestkrat zadel Aleks Kavčič.