Celjani so upravičili vlogo favoritov. V Ligi za prvaka so zmagali drugič zapored. Rok Ovniček sedi na tleh po ostrem prijemu mariborske obrambe.  Foto: www.alesfevzer.com
Celjani so upravičili vlogo favoritov. V Ligi za prvaka so zmagali drugič zapored. Rok Ovniček sedi na tleh po ostrem prijemu mariborske obrambe. Foto: www.alesfevzer.com

Pivovarji so hitro prevzeli pobudo in v 8. minuti z golom Tilna Kodrina povedli s 6:3. V vratih Celja je nizal obrambe Aljaž Panjtar, kar so njegovi soigralci v napadu dobro izkoriščali. Mariborčani niso imeli pravih rešitev na agresivno celjsko obrambo 6:0. Pri 10:5 je moral trener gostov Marko Šibila vzeti minuto odmora. Ta je pomagala, saj so Mariborčani v 25. minuti z golom Tineta Marušiča znižali na 12:10. Malo pozneje je Filip Jerenec zabil za 13:11. A končnica je spet pripadla domačim, ki so na odmor odšli s +5 (17:12). Branko Vujović je dosegel pet golov.

Celjani zanesljivo premagali Mariborčane

Celjani nadzorovali potek tekme
Pivovarji so v nadaljevanju brez težav držali nekaj golov prednosti. Panjtar je zelo dobro opravljal svojo nalogo. Pri 24:19 v 42. minuti je ob brezidejni igri svojih varovancev v napadu Šibila znova vzel minuto odmora. Po njej je Maribor zaigral bolje in znižal na 24:21 (45.). A bližje ni šlo. Čvrsta obramba domačih je zatrla vse njihove upe, tako da je bil dvoboj odločen že precej pred koncem.

Vujović je bil s šestimi goli najboljši pri Celjanih, medtem ko je na drugi strani Jerenec dosegel enega več.

Rokometaši Ribnice osvojili koprsko Bonifiko

Zmagi Gorenja in Ribnice
Drugouvrščeni Velenjčani so v Škofji Loki zmagali z 29:13. "Ose" so odlično odigrale v obrambi, v prvem polčasu so domačim dovolile le pet golov. Matic Verdinek in Miha Kavčič sta pri zmagovalcih dosegla po pet golov. Gorenje točkovno ostaja poravnano z Ribnico, ki je s 30:24 zmagala v Kopru. Blaž Nosan osem golov za Ribničane.