Celjani imajo še vedno lepe možnosti, da si izborijo nastop v osmini finala. Prvo priložnost za izpolnitev tega cilja bodo imeli v nedeljo, 10. novembra, ko bodo v Zlatorogu gostili tradicionalnega tekmeca iz Zagreba. Foto: www.alesfevzer.com

Celjska ekipa tako kot v pretekli sezoni najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini spet ni našla recepta, kako premagati madžarsko zasedbo, v kateri že vrsto let igrajo slovenski reprezentanti Dean Bombač, Matej Gaber, Nik Henigman in Mario Šoštarič.

Tokratno srečanje so varovanci Tomaža Ocvirka odlično odprli, povedli so z 1:4. Prednost 3 zadetkov so imeli tudi pri izidu 2:5. Trdna celjska obramba gostom ni dopuščala veliko, tako so Madžari v prvem polčasu vodili le trikrat, nazadnje pri izidu 8:7.

Celjani so v 23. minuti po golih Matica Grošlja in Kristjana Horžena znova priigrali dva gola prednosti (11:9). Gostje so odgovorili z dvema goloma za 11:11.

Ekipi sta nato bili izenačeni, v zadnji sekundi tekme je spet zadel Horžen za neodločen izid.

V drugem polčasu pa je sledil strelski mrk Celjanov, niso zadeli osem minut, Pick Szeged je prevzel pobudo in vodil ves čas, največ za sedem golov (30:23), kakršna je bila prednost Madžarov tudi na koncu srečanja.

Pri Celjanih sta bila najbolj učinkovita Josip Šarac s sedmimi in Kristjan Horžen s šestimi zadetki.

Izjava po tekmi
Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: "Enostavno se nam ni izšlo. Igrali smo proti izjemno kakovostnemu tekmecu, ki premore sijajne posameznike, da ne govorimo o drugih stvareh. V prvem polčasu smo jih malce presenetili, igrali smo resnično dobro in se odlično borili z veliko višjimi in težjimi tekmeci, a porabili veliko moči. Drugi polčas smo začeli nasprotno od dogovora med polčasom. Prehitro smo zaključevali, nismo igrali do priložnosti in ob tem smo zapravljali žoge in delali napake."