Ribničani so ustavili Mariborčane. Foto: Dajnko Photography

V uvodnem delu tekme je bil pri gostiteljih izjemno razpoložen vratar Denis Strašek. Maribor je vodil s 5:2, 9:5 in 14:11, po dveh izključitvah pa so gostje ob zvoku sirene izenačili.

Na začetku drugega polčasa je Branik znova povedel s +3 (18:15), a se je Ribnica hitro vrnila in v 42. minuti preobrnila izid. S tremi zaporednimi zadetki se je izkazal Uroš Miličevič (18:19), v 44. minuti pa so Dolenjci prvič povedli z dvema goloma prednosti (19:21). Pozneje je bilo že +4 (21:25).

V 52. minuti se je Božidar Simić po protinapadu zaletel v Straška, sledilo je nekaj vroče krvi in rdeča kartona za Simića pri gostih in Simona Razgorja pri gostiteljih. Riko je do konca obdržal štiri zadetke prednosti.

Najboljši strelec tekme je bil z osmimi zadetki Miličevič, pri Mariboru jih je šest dosegel povratnik po poškodbi, kapetan Tadej Sok.

Moštvi se bosta že v soboto v Mariboru znova pomerili v Ligi NLB. Ribničani so v državnem prvenstvu trenutno na tretjem mestu, medtem ko so Mariborčani deseti.

Prvoligaška para v 1/16 finalu pokala sta se še LL Grosist Slovan – Gorenje Velenje in Urbanscape Loka – Koper, ki bosta na sporedu konec januarja.

Krka, trenutno tretja v 1. B DRL, je z 28:21 presenetila Jeruzalem Ormož, medtem ko rokometaši Celja Pivovarne Laško niso imeli težav pri drugoligašu Novi Gorici (21:39).