Prva polovica tekme je minila v izenačeni predstavi (13:13), druga pa v znamenju izbrancev domačega trenerja Sebastjana Soviča, ki so narekovali ritem in bili v rezultatski prednosti.

Gregor Cvijić, ki je na začetku tedna zamenjal Damjana Škaperja na klopi Ribnice, je debitiral z zmago v Ljubljani. Foto: www.alesfevzer.com

V 41. minuti so po golu Vida Levca povedli z 18:15, šest minut pozneje pa je Vuk Milenković poskrbel za vodstvo z 22:18. Izbranci gostujočega trenerja Uroša Zormana so v 56. minuti znižali na 24:25, po dveh golih Milenkovića v izdihljajih tekme za vodstvo s 27:24 pa je bilo jasno, da bosta točki ostali na Koroškem.

V domači ekipi je bil najučinkovitejši Milenković s šestimi goli, v trebanjski pa Leon Rašo z osmimi zadetki.

Cvijić debitiral z zmago na klopi Ribnice
V preostalih sobotnih tekmah je Ribnica, ki jo je prvič vodil novi trener Gregor Cvijić, z 29:28 zmagala v Ljubljani.

Po devetih odigranih tekmah imajo v dozdajšnjem delu Lige NLB neporaženi Celjani dve točki prednosti pred Trebanjci, Korošci pa so se po številu točk izenačili s tretjeuvrščenimi Velenjčani.