Dragan Gajič je na dveh tekmah letošnjega SP-ja dosegel že 24 golov. Foto: EPA
Gorazd Škof
Gorazd Škof je v prvem polčasu obranil kar devet strelov. Foto: EPA
V skupini B je Hrvaška z 28:26 premagala Tunizijo, ki je imela zelo bučno podporo s tribun. Amine Bannour (devet golov, od tega sedem v prvem polčasu) je poskrbel, da je Tunizija v prvem polčasu držala stik s Hrvaško, ki pa je imela v nadaljevanju tri ali štiri gole prednosti. Odličen je bil vratar Mirko Alilović, junaka zmage sta bila tudi igralca Kielc Manuel Štrlek in Ivan Čupić. Foto: EPA
Štiri točke na slovenskem računu za mirno nedeljo
Izjemna igra rokometašev v prvem polčasu

Spet je bil najboljši slovenski strelec Dragan Gajič, ki je dosegel 15 golov, od tega devet v prvem polčasu, ko so vsi njegovi streli končali v beloruski mreži. Gorazd Škof je bil razpoložen v vratih, med 15. in 26. minuto je mrežo ohranil nedotaknjeno. Slovenija je tako po dveh nastopih v Dohi še neporažena, po prosti nedelji pa jo v ponedeljek ob 17. uri čaka dvoboj z gostitelji prvenstva.

Rutenka v prvem polčasu neviden
Če so zeleno-beli proti Čilu prvi polčas odigrali slabo, so tokrat zadovoljili tudi največje kritike. Boris Denič je malce premešal začetno zasedbo in dal priložnost Mihi Žvižeju in Sebastianu Skubetu, ki ga je v obrambi menjal Miladin Kozlina. Resda so Belorusi, pri katerih je Sergej Rutenka v prvih 30 minutah dosegel le en gol, v prvih minutah s tremi zaporednimi goli unovčili dvojno slovensko izključitev (Žvižej, Dolenec) in povedli s 4:3, toda potem so na igrišču zagospodarili Slovenci.

V prvem polčasu vse brezhibno
Škof je Belorusom predstavljal pravi neprebojni zid, v napadu pa je spet blestel Dragan Gajić, ki je neusmiljeno zadeval na desnem krilu (met 9/9). Desetminutni beloruski post so Slovenci dobro izkoristili in odšli na odmor s kar devetimi goli prednosti (17:8). Ne le napad, zgledno je delovala tudi obramba s Kozlino, Gabrom, Blagotinškom ...

Tri minute pred koncem prednost le še tri gole
Slutiti je bilo, da bo Belorusija v drugem polčasu pokazala drugačno igro, kar se je takoj zgodilo. S tremi zaporednimi goli je takoj prisilila Deniča v minuto odmora. Sebastian Skube je prekinil minikrizo in imel pomembno vlogo tudi v nadaljevanju, ko se je slovenska prednost večinoma sukala okoli šestih golov. Toda Belorusom, ki so igrali precej agresivneje, je vendarle uspelo tri minute pred koncem približati na 31:28. Dragan Gajič je z zadetkom s sedemmetrovke odpravil dvome o zmagovalcu.