Rafael Capote je uničeval slovensko obrambo in v vsakem polčasu dosegel po šest zadetkov. Foto: www.alesfevzer.com
Sebastian Skube
Sebastian Skube je bil v prvem polčasu eden redkih razpoloženih mož v Deničevi zasedbi (pet zadetkov), v drugem polčasu pa je Denič vztrajal z Deanom Bombačem. Foto: www.alesfevzer.com
Sijajni Capote pokopal slovenske rokometaše
Odločilne minute tekme Slovenija - Katar

Slovenija ni bila prava, izgubljala je žoge, v napadu ni bilo idej, v obrambi ne prave srčnosti. Katarska tujska legija je pred 9.000 gledalci poleg tega znala ustaviti Dragana Gajiča, ki je na prvih dveh tekmah dosegel 24 golov, tokrat le tri. Slovenija je sicer v drugem polčasu izničila pet golov zaostanka in pet minut pred koncem izenačila na 28, a je za preobrat zmanjkalo moči, poguma in zbranosti. Katarju sta zmago prinesla zadetka Žarka Markoviča in Rafaela Capoteja, ki je z 12 goli (po šest v vsakem polčasu) uničeval slovensko obrambo.

Slovenija v prvem polčasu vodila za tri gole
Ob polčasu so azijski prvaki vodili z 18:15. Slovenci so po petih minutah že zaostajali s 4:1, v igri pa jih je držal Sebastijan Skube (pet golov do polčasa), ki je s tremi zaporednimi goli znižal na 6:5. Z dvema igralcema več se je odprla priložnost za slovenski niz. Kapetan Uroš Zorman je zadel za prvo vodstvo (v 13. minuti je bilo 7:8), vratar Primož Prošt je ubranil nekaj strelov ter ob delnem izidu 0:4 in vodstvu 7:10 je vse bilo videti lepše. Ne za dolgo. Ob nekaj nespretnih slovenskih akcijah so Katarci spet povedli (14:13) in si do odmora priigrali prednost treh golov. Kamalaldin Mallash je do polčasa dosegel vseh svojih sedem golov.

Stojanović ubranil ključen strel Luki Žvižeju
Poskus, da bi Slovenija v drugem delu hitro ujela priključek, se ni izšel. V 43. minuti je Katar povedel s 24:19. Vseeno se je odprla priložnost za zmago, potem ko je svoj sedmi zadetek dosegel najboljši slovenski strelec tekme Jure Dolenec in izenačil na 28 (od 13:13 naprej so ves čas vodili Katarci). Marković je Katar spet popeljal v vodstvo, Slovenija pa v naslednji akciji ni bila uspešna. Na levem krilu je poskušal Luka Žvižej, vratar Goran Stojanović je strel ubranil. Zadnji dve minuti je Slovenija igrala še z igralcem manj (izključen je bil Kozlina) in možnosti za preobrat ni bilo več. Ko je bil minuto in pol pred koncem spet neusmiljen Rafael Capote, rešitve ni bilo več.