Dean Bombač je bil razglašen za najboljšega igralca v slovenski reprezentanci. Foto: www.alesfevzer.com
Anders Eggert
Igralec na levem krilu Anders Eggert je Sloveniji v prvem polčasu zabil sedem golov. Foto: EPA
Rokometaši poraženi na Danskem

Selektor Boris Denič v kader za obračun z Dansko ni uvrstil Uroša Zormana. Slovenija je tako tekmo začela v postavi Primož Prošt, brata Luka in Miha Žvižej, Dean Bombač, Jure Dolenec, Dragan Gajič in Klemen Cehte, ki ga je v obrambi menjal Miladin Kozlina.

Danska hitro prevzela pobudo
Slovenci so srečanje pred 5.000 gledalci odprli z golom Cehteta. Slovenija je še trikrat povedla za zadetek, nato pa so pobudo prevzeli Danci, pri katerih se je razigral vratar Niklas Landin. Mads Christiansen je tako v 14. minuti zadel za 8:5, Anders Eggert pa malo pozneje prvič za +4 (9:5). Pri 10:6 je Denič vzel minuto odmora.

Eggert nerešljiva uganka
Ta ni spremenila razmerja sil na igrišču, saj je Eggert v 23. minuti s svojim petim golom povišal na 14:9. Slovenci ob agresivni in gibljivi domači obrambi 6:0 niso našli rešitev v napadu, medtem ko razigrani Danci na drugi strani teh težav niso imeli. Eggert je v 26. minuti zadel za 16:10, malo pozneje pa je semafor kazal že 18:11. Strelec znova Eggert. Polčas se je končal z 19:11. Slovenija je bila po obetavnem začetku v nadaljevanju enostavno premlačna.

Slovenija najbližje pri -5
Drugi del je z golom odprl Mads Larsen za 20:11. Prvi slovenski gol je zabil Sebastian Skube. Nadaljevanje ni prineslo preobrata. Danska je brez težav držala visoko prednost, Slovenija pa - tudi zaradi narave tekme same - ni imela dinamita za preobrat. Pri 25:17 je Prošta v slovenskih vratih zamenjal Gorazd Škof. Slovenija je nato naredila delni izid 4:0 (26:21), tako da je Gudmundur Gumdmundsson vzel minuto odmora. Ta je pomagala, saj je Danska strnila vrste in le tri minute (50.) pozneje znova vodila s +9 (30:21). Zmagovalec je bil s tem bolj ali manj odločen. Še več, nepopustljiva Danska je v 56. minuti povedla s 34:24, kar je bila najvišja prednost na tekmi.