Slovenke so z zmago proti Južni Koreji naredile  velik korak k uvrstitvi v drugi del tekmovanja. Foto: RTV SLO
Slovenke so z zmago proti Južni Koreji naredile velik korak k uvrstitvi v drugi del tekmovanja. Foto: RTV SLO
Deja Doler
Deja Doler je bila v napadu zelo dobro razpoložena. Foto: RTV SLO

Po prvem polčasu je bil izid 20:18 za varovanke Roberta Beguša, ki so vodile večji del uvodnih 30 minut. Po zaostanku s 3:5 so prišle v vodstvo z 8:6, nato pa imele nekajkrat tudi tri zadetke prednosti, nazadnje pri 15:12.

Korejke so jih ujele pri 16:16, v končnici pa so Slovenke kljub ne preveč naklonjenemu sodniku znova ušle nasprotnicam, ki so kar šestkrat streljale s sedmih metrov. Do odmora sta bili najboljši strelki v slovenski izbrani vrsti Deja Doler in Natalija Derepasko s po petimi zadetki, Anja Frešer pa je korejsko vratarko premagala štirikrat.

Tudi v nadaljevanju so rokometašice v modrih dresih igrale odlično. Po vodstvu s 25:20 so se favorizirane Azijke sicer približale na 26:23, nato pa še na 32:30, vendar so jih v končnici naše povsem nadigrale in slavile z visokimi sedmimi zadetki prednosti.

V kriznih trenutkih je korejsko mrežo najbolj pridno rešetala Derepaskova, ki je na koncu zbrala kar 12 golov. V obrambi so Slovenke dobro ustavile najboljšo strelko Korejk v prvem polčasu Im Jeong Čojevo, ki po prihodu iz slačilnice ni dosegla niti enega zadetka.

Najbolj velja pohvaliti odlično sodelovanje zunanje vrste s krožno napadalko Dolerjevo in zagrizeno obrambo.

Na prvi tekmi v skupini B je Madžarska kar s 57:9 premagala Avstralijo, Norvežanke pa so bile s 36:30 boljše od Angolk.

V torek ob 15.00 se bodo Slovenke pomerile z Avstralkami.

Izjave po tekmi
Robert Beguš, selektor Slovenije:
"Na dvoboj s Korejkami smo se odlično pripravili. Tekmice smo naštudirali do podrobnosti, na parketu pa so moje varovanke vsaj 80-odstotno izpolnile vse dogovorjene naloge. Čeprav smo prejeli veliko golov, sem izjemno zadovoljen. Veliko smo tvegali, a na koncu se je izplačalo. Posebej čestitam Tanji Oder, ki je kljub bruhanju in slabemu počutju ponoči odigrala fenomenalno."

Anja Frešer, igralka Slovenije: "Zmago smo si prigarale. Imele smo nekaj padcev, a v pravih trenutkih smo le strnile svoje vrste in nehale delati napake."

Tae Ku Mun, selektor Južne Koreje: "Moje igralke so bile porazne in utrujene. Na parketu praktično niso izpeljale nobene akcije. Našo igro sem poskušal osvežiti z novimi igralkami, toda vse je bilo zaman."

- JUŽNA KOREJA 42:35 (20:18)
Derepasko 12, Doler in Frešer po 9; Huh in Kim po 7, Čoj 6.

Skupina C:
AVSTRIJA - SLONOKOŠČENA OBALA 32:21 (18:7)
POLJSKA - NEMČIJA 21:33 (12:16)
DANSKA - BRAZILIJA 31:22 (12:13)

Skupina D:
UKRAJINA - KAMERUN 34:23 (18:10)
ROMUNIJA - ARGENTINA 31:15 (17:7)
FRANCIJA - MAKEDONIJA 25:22 (9:13)

V drugi del tekmovanja bodo iz vsake izmed štirih skupin napredovale prve tri ekipe.