Ruski stroj na domačem prvenstvu melje. V finalu se bodo Rusinje pomerile z Romunkami. Foto: EPA
Rokometašice Romunije
Romunke se bodo po več kot treh desetletjih spet borile za naslov svetovnih prvakinj. Foto: EPA

Rusinje so se poigrale z Dankami, ki so jih premagale z 31:24. Že ob polčasu je bilo 16:9. V modrem dresu je spet blestela krimovka Ljudmila Bodnjeva. Krožna napadalka je vseh pet zadetkov dosegla v prvem polčasu.

Romunke v finalu po letu 1973
V prvem polfinalu je Romunija izločila Madžarsko s 26:24 in se uvrstila v finale SP-ja prvič po letu 1973, ko je klonila proti Jugoslaviji. Romunke so sicer svoj edini naslov osvojile leta 1962, ko so slavile na domačem prvenstvu. Izid je bil zadnjič izenačen v 41. minuti (20:20). Ob koncu tekme je blestela romunska vratarka Tereza Tamas.