Tanja Oder je dosegla sedem zadetkov, žal pa se ji je v zadnji sekundi 'skrajšala roka'. Foto: RTV SLO
Deja Doler in Timea Toth
Krožna napadalka Deja Doler se je takole prebila mimo Timee Toth. Dolerjeva je dosegla zadnji zadetek za Slovenijo. Foto: EPA
Rita Borbas in Katja Kurent
Rita Borbas je sicer ukanila Katjo Kurent, a v 60 minutah ostala brez zadetka. Foto: EPA
Vesna Puš
Vesna Puš je predstavljala steber slovenske obrambe. Zaradi treh izključitev je predčasno končala tekmo. Foto: EPA

Bera Slovenk je po treh nastopih v Rusiji velikih pet točk, kar je gotovo več od pričakovanj. Glede na igro proti Madžarski in obilici smole, v kateri so izgubile šesto točko, pa nakazujejo, da je domet varovank Roberta Beguša več kot le uvrstitev v drugi del.

Začetek 7:3
Slovenke so začele silovito in po zaslugi razpoložene vratarke Sergeje Stefanišin pridno polnile madžarsko mrežo. Tako so že v 11. minuti povedle s prednostjo 7:3.

Sledilo je slabih slovenskih deset minut, ko so varovanke Roberta Beguša v napadu napravile nerazumljivo veliko tehničnih napak. Madžarke so to s pridom izkoristile in v 23. minuti prvič povedle z 10:9.

Končnica prvega polčasa je bila spet v slovenskih barvah. Tudi naše vzhodne sosede so napravile veliko število tehničnih napak, kar so Slovenke maščevale in na polčas odšle s prednostjo treh zadetkov (14:11).

Prebujenje Derepaskove
Vzhodne sosede so dosegle prva zadetka v nadaljevanju in znižale na 14:13. Sledilo je prebujenje Nataše Derepasko, ki je v prvem polčasu dosegla le en zadetek, na začetku drugega pa je pri seriji 8:4 dosegla vseh svojih šest zadetkov v drugem polčasu.

Še v 50. minuti je bil izid 24:19. Ključna je bila 52. minuta, ko sta danska sodnika izključila kar dve Slovenki. Madžarke so darilo s pridom izkoristile in se približale na 24:23. V šokantni končnici je bil izid izenačen tako na 25, 26 kot 27. Nataša Derepasko je v 61 sekundi pred koncem zapravila napad za vodstvo, na drugi strani niti Madžarkam ni uspelo zadeti odrešujočega gola. Slovenkam je ostalo osem sekund, v katerem so si prav v zadnji sekundi priborile najstrožjo kazen. Na semaforju je pisalo 60:00, odgovornost pa je v roke prevzela Tanja Oder ...

Izjave po tekmi
Robert Beguš, selektor Slovenije: "Igralke so se srčno borile vseh 60 minut, neodločen izid pa je enak zmagi. Velik del tekme smo bili boljši. Ničesar ne zamerim Tanji Oder, ker je streljala tako, kot je morala. Naš cilj je še vedno uvrstitev v drugi del, pred nami sta dve težki tekmi z Norveško in Angolo."

Nataša Derepasko, igralka Slovenije: "Nisem vesela, a tudi razočarana ne. To je šport. Imele smo zaključno žogo, ki jo nismo izkoristile, a tudi z osvojeno točko sem zadovoljna."

Barbara Gorski, igralka Slovenije: "Malo sem razočarana, saj smo večji del tekme imele vse niti igre v svojih rokah, na koncu pa smo naredile preveč napak. Točko smo si vsekakor zaslužile, še bolje pa bi bilo, če bi osvojile obe."