Varovanci Tomaža Ocvirka so upravičili vlogo favorita.
Varovanci Tomaža Ocvirka so upravičili vlogo favorita. "Vsekakor smo pričakovali, da bo tekma težka. Odlično smo jo začeli, naredili razliko, vendar smo se zavedali, da bo težko držati Trimo Trebnje na tako visoki razliki. Prav tako smo morali rotirati igralce, saj je bila tekma fizično naporna. Predvsem drugi polčas je bil resnično borba, borili smo se kot levi, ni pa bil to najlepši rokomet za gledalce. Vendar pritisk je bil velik, nasprotnik sproščen in tekmo smo morali zmagati, igra pa je bila temu primerna," je povedal Ocvirk. Foto: www.alesfevzer.com

Obe ekipi sta čvrsto odprli tekmo. Pobudo so imeli Celjani, ki so v 11. minuti z golom Tilna Kodrina pobegnili na 6:3, tako da je gostujoči trener Uroš Zorman vzel minuto odmora.

Celjani hitro ušli na 8:3
A ta sprva ni pomagala. Trebanjci niso imeli rešitev za agresivno celjsko obrambo, na drugi strani pa so bili domači učinkovitejši. Josip Šarac je tako v 15. minuti povišal na 8:3.

Zadnjih pet minut tekme Celje PL - Trimo Trebnje

Trebnje vzpostavilo ravnotežje
Nato pa je Trimo le zaigral bolje. Z golom Darka Cingesarja je v 20. minuti znižal na 9:6, tako da je Tomaž Ocvirk vzel minuto odmora. Po njej je Luka Florjančič Trebanjce približal na -2. Varovanci Uroša Zormana so še naprej igrali zelo dobro. Ob zaporednih izključitvah na domači strani so se v končnici spet približali na -1 (11:10). Polčas se je končal s 13:11.

Trimo v 47. minuti prvič povedel
Trimo je odlično odprl drugi del. V 34. minuti je namreč Gal Cirar ob igralcu manj izenačil na 14:14. Sledila je izenačena tekma gol za gol, Trebanjci so "zavohali kri" in v 47. minuti tudi prvič povedli. Zadel je Dino Hamidović.

Rokometaši Celja dobili derbi s Trimom

Odločilni goli Horžena in Kodrina
Naposled se je tekma v celjsko korist prelomila pet minut pred koncem, ko je Kristjan Horžen povišal na 26:23. Leon Rašo je malo pozneje vlil nekaj upanja gostom (26:24), a je nato dobri dve minuti pred koncem z mojstrskim golom s krila zmago domačih potrdil Kodrin.

Horžen in Šarac sta bila s po sedmimi goli najboljša strelca domačih, medtem ko sta na drugi strani Hamidović in Rašo dala po pet golov.